GÜNDEM-YAŞAM, TARIM-EKONOMİ Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

MUZ-BİR Deniz bankla protokol imzaladı

18 Aralık 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) ile Denizbank, birlik üyelerinin tarım bankacılığı avantajlarından yararlanabilmesi için işbirliği protokolü imzaladı.

MUZBİR Başkanı Mehmet Güzel, Kaymakamlık toplantı salonundaki imza töreninde yaptığı açıklamada, birliğin 870 üyesi bulunduğunu belirterek, ?Anamur muzunun üretim ve pazarlama aşamalarındaki sorunları aşmak için birlik olarak yoğun çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda üyelerimizin bankalarla olan işlerinde bazı avantajlar sağlayacak yeni bir protokol yapıyoruz. Amacımız üreticimizin bankadan kullanacağı kredileri zorlanmadan ödemesi ve hasattan önce rahatça ihtiyaçlarını gidere bilmesidir? dedi.

Denizbank Anamur Şubesi Müdürü Özgür Erdoğan da protokol kapsamında birliğe üye üreticilerin 7 yıla varan vadelerle uygun koşullarda sera yapım kredisi kullanabileceğini belirterek, ?Ayrıca üyeler, vereceğimiz Üretici Kart ile tüm tarımsal ihtiyaçlarını anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yaparak karşılama imkanına sahip olacaklar? dedi.

Denizbank Çukurova Bölge Satış Müdürü Mehmet Narcı da AB standartlarında tarımsal üretimle rekabet gücünün artırılmasını desteklediklerini ifade ederek, ?Bu kapsamda yeni kampanyalarımız ve uygulamalarımız olacak. Bankamızın tarım bankacılığındaki alanındaki farklılığını daha fazla çiftçimizle paylaşarak, Türkiye?nin sürdürülebilir gelişimi için önemli gördüğümüz tarım sektörüne finansal desteğimizi artırıyoruz? diye konuştu.

Konuşmaların ardından MUZBİR Başkanı Güzel ve Denizbank Anamur Şubesi Müdürü Erdoğan, protokolü imzaladı.

haber0024haber0033

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar