Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

ADD Anamur şubesi 19 Mayıs etkinliği düzenliyor.

17 Mayıs 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Anamur Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajda, şunlar kaydedildi:

?19 Mayıs 1919, Anadolu’nun emperyalist tutsaklıktan bağımsızlığa, saltanattan laik Cumhuriyete, hurafeden akla, bilime, cinsiyet baskısından eşitliğe, karanlıktan aydınlığa uzanan zorlu yolda Türk Ulusunun ilk adımının büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından atıldığı onurlu bir günümüzdür.

Bugün ve tüm Ulusal günlerimizin Ulusumuzun özellikle de Türk Gençliğinin temel değerlerine, bağımsızlığına, Cumhuriyetine, bayrağına, bölünmez bütünlüğü ve ulusal birlikteliğine olan bağlılığına verdiği önemin pekiştirilmesi ve geliştirilmesine olan katkısı tartışılmazdır.

Oysa günümüzde Türk Ulusunun kanıyla, canıyla belirlediği ulusal günlerinin önemsizleştirilme, sıradanlaştırılma çabalarını gözlemlemekteyiz. Ulusumuzun varlığının, bütünlüğünün, her yönden saldırı altında bulunduğu ihanet dolu günleri yaşadığımız bu süreçte emperyalist, işbirlikçi, bölücü, gerici odakların çabalarını boşa çıkartmanın, gerekli yurtsever duyarlılığı ve sorumluluğu göstermenin tarihsel bir görev olduğu bilinci ile Tüm ulusumuzun bayramını kutluyoruz.?

Anamur ADD bu kapsamda: 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Saat 20.00?de Çeltikçi İlköğretim okulu toplantı salonun da ?Tam Bağımsızlık? konulu toplantı düzenleyecek

antso001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar