Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği.

03 Aralık 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle etkinlik yapıldı.
Anamur’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ile Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği (ANED), işbirliği ile kutlama etkinliği düzenlendi.
Belediyede meclis salonunda gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Gülbahar Atınç ile Penbe Yüğrük?ün yaptığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
ANED Başkanı Hikmet Narcı, etkinlikte yaptığı konuşmada, Anamur’da yaklaşık 3 bin 500 engelli vatandaş bulunduğunu belirterek, bunlardan 300 çocuğun okullarda kaynaştırma eğitimi gördüğünü, 250 engelli öğrencinin de rehabilitasyon merkezlerinde özel eğitim aldığını söyledi.
Engellilerin en büyük sorununun sosyal hayata uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılama olduğunu ifade eden Narcı, bu konuda yaptıkları çalışmalara destek veren sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
Çocuk Gelişim Bölümü öğrencisi Melihat Koç da engellilerin sorunlarının çözümünde Türkiye Anayasa ve yasalarının evrensel değerlere paralel düzenlemeleri ön gördüğünü ve devleti yükümlü kıldığını belirterek, ?Devletimizin engellileri sahiplenme çabası toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteği ile daha da anlam kazanacaktır. Engellilerimize hizmet götüren kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütleri güçlendirilmelidir? dedi.
Toplum Destekli Büro Amiri Muhammet Temizkan da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Etkinlikte, öğrencilerden Ayşe Soy otizm ve İrem Armut down sendromu hakkında bilgi verirken, engellilerin yaşama tutunmalarını konu alan videolar gösterildi.
Konuşmaların ardından Toplum Destekli Büro Amiri Muhammet Temizkan ile 11-B sınıfı öğrencilerinin hazırladığı ”güzel gören güzel düşünür” adlı skeç sahnelendi. ANED üyesi Süleyman Şık ile kızı Safiye Şık’ın türkü dinletisi de beğeniyle dinlendi.
Etkinliğin bitiminde Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe ve İlçe Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu, engellilerin yanına giderek günlerini kutladı. Daha sonra belediye tarafından katılımcılara kokteyl verildi.

00120022003200420052006200720082009201020112

Yapılan Yorumlar:1 Adet

 1. GURBETÇİ Yorumu:

  BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR DERLER YA…… ALKIŞLAR SİZE..

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
 • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
 • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
 • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...
 • abdulllah aydın: Sağlam bir ATATÜRK cü olduğuna ,nandığım Sayın Başkan:...
 • abdulllah aydın: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Diyorki:”Cahal et...
 • abdulllah aydın: Yeni seçilen başkan ve üyelere başarılar dilerim.İhrac...
 • Gökçin Yalçın: Başarılar diliyorum.
 • hüseyin kocoglu: meraba arkadaslar kuzu göbegi alıyoruz ve toplatıyoruz...
 • Şeref Koz: Yaşlıya, hastaya, düşküne sağlıklı bakabilmek için oğlu, kızı...