Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

ANTSO’dan ‘nace’ kodu uyarısı

29 Kasım 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

54yzkmlgal7bmf4009Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Başkanı Abdulkerim Çilingir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce (TOBB) tüm firmalara verilen faaliyet (NACE) kodlarının birliğin internet sitesinde yayınlandığını ve itiraz süresinin 6 Aralık?ta sona ereceğini bildirdi.
Çilingir, yaptığı yazılı açıklamada, TOBB tarafından tüm firmalara NACE kod bildirim tebligatları gönderildiğini belirteterek, bu tebligat ellerine ulaşmayan üyelerin kendilerine ilişkin bilgileri, nace.tobb.org.tr, www.anamurtso.org.tr veya TOBB’nin web adresinden ulaşılabileceklerini kaydetti. TOBB?nin de bu konuda bir duyuru metni yayınladığını belirten Çilingir, duyuru metninde şu ifadelerin yer aldığını bildirdi:
?Odalarda/Ticaret Borsalarında Mesleklerin Gruplandırılması Hakkında Yönetmeliklerin Geçici 3 üncü maddesine istinaden üyelerinizin Gelir İdaresi Başkanlığı’na vermiş oldukları Mükellef Bilgileri Bildirim Formu ve ilgili Oda/Borsa kayıtları esas alınarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından belirlenen faaliyet kodları; yazılı olarak kurye aracılığıyla oda ve borsa üyelerinin bilinen en son adresine gönderilmiş, adresinde bulunamayan üyelerin kayıtlı adreslerine kurye aracılığıyla ikinci kez yazılı tebligat gönderilmiştir.
Bilinen en son adreslerinde bulunamayan, dolayısıyla tebligat yapılamayan üyelere ilişkin faaliyet kodları, TOBB resmi internet sitesinde, nace.tobb.org.tr web adresinde 19.11.2012 tarihinden itibaren ilanen yayımlanmaktadır. İlanen yapılan bu tebligat, muhataba yapılmış sayılacaktır.
Tebligat ulaşmayan Üyelerimiz, ilan tarihinden itibaren 06.12.2012 tarihine kadar TOBB’a itiraz edebilecektir. Süresinde itiraz edilmeyen ve itiraz üzerine TOBB tarafından verilen kararlar kesindir.
İtirazlara ilişkin hususlar ve istenilen belgeler TOBB’un nace.tobb.org.tr adresinde yer almaktadır.” Çilingir, TOBB’ce belirlenen nace faaliyet kodlarına itiraz edecek olan Anamur ve Bozyazı?daki ANTSO üyelerinin http://www.tobb.org.tr/faaliyet web adresinde belirtilen belgelerle birlikte itiraz başvuru formunu doldurarak iadeli taahhütlü olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Dumlupınar Bulvarı No : 252 Eskişehir yolu 9. Km 06530 /Ankara adresine göndermeleri gerektiğini kaydetti.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar