GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Günde 15 TL alacak kursiyerler belirlendi

11 Temmuz 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

is-3Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Anamur Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile birlikte açacağı meslek edinme kurslarının mülakatı Anamur Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu?nda yapıldı.
İşkur Mersin İl Müdürlüğü?nden gelen Araştırmacı Rıfkı Yetkiner ve İş Danışmanı Serkan Özada tarafından yapılan seçmelere yoğun ilgi olduğu gözlendi.
İşkur Mersin İl Müdürlüğü, Anamur Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Mekezi (HEM)’nin birlikte açacağı 6 dalda meslek edinme kurslarıyla işsiz ve dar gelirli ailelere iş imkânı sağlanacağını, insanların meslek edineceklerini ve meslekleriyle ilgili bir sertifikaları bulnacağının söyleyen İşkur Mersin İl Müdürlüğü görevlisi İş Danışmanı Serkan Özada, kurs verecekleri meslek dallarının Anamur?un ihtiyaçlarına göre belirlendiğini ifade etti.
Amaçlarının meslek edinme kurslarıyla işsizliğin önüne bir nebze olsun geçmek olduğunu belirten İş Danışmanı Serkan Özada, kursların 100-250 saat arasında olacağını ifade etti. İŞKUR? UN 15 yaşını doldurmak şartıyla kursa katılan herkese günlük 15 YTL para ödeneceğini belirten Özada, 15 ile 32 gün sürecek kurs sonunda başarılı kursiyerlere sertifika vereceklerini söyledi. Özada, “Başvuranların kursa katılabilmesi için işsiz ve 15 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Meslek edinme kurslarıyla işsizliğin önüne geçmek istiyoruz” diye konuştu.
Özada, şimdilik 6 dalda açılmış olana bu kursların devam edeceğinin ilerleyen zamanda Anamur?un ihtiyaçlarına göre yeni kurslarında açılacağını ifade etti.
13 Temmuz Pazartesi günü açılacağı bildirilen kursların seçmeleri yoğunluk nedeniyle 2 etap şeklinde yapıldı. Sabah saat 10.00?da Bilgisayar işletmeni, seracılık ve budama kursları için kursiyerler belirlenirken, öğleden sonra saat 14.00?de resepsiyonist, karo fayans ve turizm elemanlığı için seçmeler yapıldı.
300 kişiye yakın katılımcının hazır bulunduğu seçmelerde 15?er asil ve birkaç yedek kursiyer olmak üzere yaklaşık 100 kursiyer belirlendi.  is-31

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar