GÜNDEM-YAŞAM, ÇEVRE-DOĞA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ovabaşı köyünde yangın.

06 Ağustos 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?un Ovabaşı köyünde çıkan ve daha sonra ormana yayılan yangında bahçeler ile bir ev kullanılamaz hale geldi.
Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde köy mezarlığında başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Köy mezarlığı, bahçeler, elektrik ve telefon hatlarının zarar gördüğü yangın, saniyeler içinde mezarlık civarında oturan Ayşe Şimşek’e ait eve ulaştı. Ev sahipleri kendilerini dışarı atarak canlarını zor kurtarırken ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.
Dakikalar içinde ormana sıçrayarak büyüyen yangına Anamur Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı yangın söndürme ekipleri ve arazözlerle müdahale edildi. Söndürme çalışmalarına 2 adet yangın söndürme helikopteri ve bir yangın söndürme uçağı ile çevre ilçelerden gelen ekipler de katıldı.
Yanan evin sahibi Ayşe Şimşek’in oğlu Mehmet Şimşek, annesi ve kız kardeşinin canlarını zor kurtardığını belirterek, ”Bir anda gelen alevleri görünce kendilerini dışarı atıp hayvanları kurtarmak için ahırın kapısını açmışlar. Ürkerek etrafa kaçışan hayvanların şu anda nerede olduklarını bilmiyoruz. Belki de yangının etkili olduğu tarafa kaçtılar ve yandılar” dedi.
Köylüler ise uyarmalarına rağmen elektrik dağıtım şirketinin hatlara bakım yapmadığını ve taş bağlanarak birbirinden uzaklaştırılmaya çalışıldığını öne sürdüler. Köylülerden bazıları da yangın söndürme ekiplerinin bölgeye gelmekte geciktiğini öne sürdüler.
Jandarma, yangının başladığı bölgede inceleme çalışmalarına başlarken, haberimiz yayına hazırlandığı sırada yangının tepe yangını şeklinde Karaçukur köyüne doğru ilerlediği öğrenildi.
rlsiuxyln5001rlsiuxyln5004rlsiuxyln5008rlsiuxyln5009rlsiuxyln5010rlsiuxyln5011rlsiuxyln5013rlsiuxyln5015rlsiuxyln5016haber002-kopyahaber001-kopya

Yapılan Yorumlar:6 Adet

 1. Volkan ASLAN Yorumu:

  Büyük geçmiş olsun.

 2. yıldıray Yorumu:

  geçmiş olsun

 3. Ali Oktan Yorumu:

  Bire bir Zarar Görenlere büyük geçmiş olsun. Yöremiz ve Ülkemizin akciğerlerini korumak adına insanlık olarak daha dikkatli olunmalı.

 4. murat Yorumu:

  büyük geçmiş olsun…

 5. murat Yorumu:

  ben bu duruma çok uzüldüm çok fena yanmış…

 6. cansu Yorumu:

  çok üzüldüm ben bu haberi yeni duydum büyük yardımcıları olsun…

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar