Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

“Akkuyu depreme dayanıklı olacak”

12 Haziran 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov, bölgede olabilecek en yüksek depremin şiddetini hesaplama adına sismik araştırma yaptıklarını, bu kapsamda yapılacak olan nükleer santralin çok şiddetli bir depreme dayanıklı olacağını söyledi.
Adana Genç İşadamları Derneği (Adana GİAD)?nin düzenlediği toplantıda konuşan, Kasumov, 2013 yılı sonunda nükleer santral ile ilgili olarak, ?Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Olumlu Raporu?nu almayı düşündüklerini, ardından da santralin temelini 2014 yılında atacaklarını açıkladı. Akkuyu Nükleer Santrali?nin inşaatında 12 bin kişinin çalışacağını, dolaylı olarak bu rakamın 40 bin kişiye ulaşacağına dikkat çeken Kasumov, bölgeye yapılacak olan yaklaşık 22 milyar dolarlık yatırımın yüzde 50?isini ise Türk firmaların alacağının altını çizdi.
Akkuyu NGS A.Ş. Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyüp Lütfü Sarıcı da, bölge ile ilgili olarak, 1976-1981 yılları arasında uluslararası atom enerjisi uzmanlarının da katılımıyla kapsamlı bir çalışma yapılarak, arazinin tetkik edildiğini ve Ecemiş Fay Hattı’nın bölgeye herhangi bir etkisinin olmayacağının ortaya konulduğunu kaydetti.
Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Mehmet Faruk Uzel de, reaktör ile ilgili olarak çevresel anlamda bir takım spekülasyonların yapıldığını, ancak bunların gerçeği yansıtmadığının altını çizerek, işadamlarına önümüzdeki dönemde yapılacak olan yatırımlar için; ?Hazırlıklı olun? çağrısında bulundu.nhrnhap002
nhrnhap001

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. muratdoktor Yorumu:

    Yatırımmış depreme dayanıklıymış tamamen kandırmaca.Akkuyu Nükleer Santralin bölgemize hiçbir getirisi olmayacağı gibi kaybedeceğimiz cok sey var.Anamurlu hemşerilerim inanmayın bu yabancı şirketlere peşkeş çekilmesine izin vermeyin.Geleceğimiz bölgemiz ve cocuklarımız için.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar