GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Gerçekten coşkuyla kutlandı

19 Mayıs 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’da düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama töreni, meydanı dolduran yüzlerce kişinin çektiği halayla büyük coşkuya sahne oldu.
Gençlik yürüyüşü, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Anamur Lisesi öğrencisi Pelin Turan, şunları söyledi:
“Binlerce şehit verilerek, sıkıntı ve yokluklar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur. Yakın gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacağız ve ülkemizi omuzlarımızda yükselteceğiz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine bizler taşıyacağız. Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, gelen saldırılara karşı Cumhuriyetimizin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır.”
Aynı okuldan Mert Avcıoğlu, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni, okurken, Esra Saydam yönetiminde alanda bulunan gençler de Türk Gençliğinin Andı’nı okudu. İmam Hatip Lisesi’nden Enes Uzun da “Sesleniş” adlı şiiri okudu.
Çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verildiği tören, Ticaret Meslek ve Kız Meslek liseleri ile Halk Eğitimi Merkezi ekibinin folklor gösterileriyle sona erdi.
Törenin sona ermesiyle alanı dolduran gençler coşkuyla halay çekmeye başlarken, Kaymakam Cemil Aksak, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Garnizon Komutanı Alb. Ekrem Kesikbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, siyasi parti ve sivil toplumu örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve öğretmenler de halaya katılarak coşkuya eşlik ettiler.
Meydanda yoğun katılımla, halaylar çekilerek gerçekleştirilen kutlama, konuşmacı Pelin Turan’ın “dimdik ayakta olan devletimiz” sözünün ne kadar doğru olduğunu gösterdi.

Yapılan Yorumlar:2 Adet

  1. Selma Can Yorumu:

    ADD’nin hazırladığı Gençlik Şölenine çok daha fazla katılım olmalıydı. Tüm Atatürk’çüler, tüm tam bağımsızlıktan yana olanlar orada yerini almalıydı. Birilerine kızarak veya küserek gelmeyenler ilerde isteseler de gelemeyeceği günlerin önünü açıyorlar. 96 yaşındaki sümerolog MUZZEZ İLMİYE ÇIĞ’ın enerjisi hepimize örnek olsun !

  2. Abdurrahman Çetin Yorumu:

    Öğleden sonraki halkın kutlamaları görmezde gelinmiş. Hatır için bir karecik yeterli mi ? O da öncekinin içindeymiş gibi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar