Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da sağlık camiası, doktor cinayetini kınadı

20 Nisan 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?daki sağlık sendikalarının temsilcileri Gaziantep Avukat Cengiz Gökçen Devlet Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Ersin Arslan?ın bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesini kınadı.
Anamur Devlet Hastanesi önünde toplanan SES, Türk Sağlık Sen ve Sağlık Sen üyeleri adına açıklama yapan Sağlık Sen Anamur Temsilcisi Yetkiner Toklu, toplumda şiddetin akıl almaz boyutlara ulaştığını belirterek, sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik çalışmaların içinin doldurulamadığını söyledi.
Toklu, daha iyi sağlık hizmeti vermek adına zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin hizmet veren, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin asla kabul edilemeyeceğini ifade ederek, ?Bizler sendikacı olarak her an ölümle burun buruna gelen, hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yandan hayatlarını kaybetme riski ile görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeliyiz. Her zaman dile getirdiğimiz gibi Sağlık Bakanlığı bu konuya Proje ve kampanyanın sosyal ortakları ile birlikte daha fazla eğilmelidir? dedi.
Bundan sonra yaşanacak bu olayların önüne geçilmesi için önem ve uygulamalar acil olarak hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Toklu, ?Toplumsal şiddetin yansıması olarak Sağlık alanında ortaya çıkan bu tür menfur olaylar için gerekli yasal düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmelidir. Hasta Hakları kadar personel hakları da korunmalıdır? diye konuştu.
Toklu, konuşmasının sonunda ?Op. Dr. Ersin Arslan’a yapılan saldırıyı kınıyor, tüm sağlık camiası adına Allahtan rahmet, yakınları ve mesai arkadaşlarına baş sağlığı dileklerimizi sunuyoruz? dedi. Basın açıklamasına, SES Temsilcisi Hamit Durna, Türk Sağlık Sen Temsilcisi Aydın Erzan, sendikalara üye doktorlar ve diğer sağlık çalışanları katıldı.rkgyjznlg011

rkgyjznlg010rkgyjznlg012rkgyjznlg013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin