Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Okullar arası bilgi yarışmaları yapıldı

03 Mart 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar arası Bilgi Kültür Yarışması yapıldı. Öğleden önce düzenlenen ilköğretim okulları arası bilgi kültür yarışmasına 23 ilköğretim okulu 3?er öğrenci ile katıldı.
Çekişmeli geçen yarışmada çeşitli kategorilerde yöneltilen 12 sorunun tamamını doğru cevaplayan Anamur İlköğretim Okulu, 60 puanla birinci oldu.
55 puan toplayan 11 okul ikinciliği paylaşırken, 50 puan alan 5 okul da üçüncü oldu. Bu puanlamaya göre, 23 ilköğretim okulundan 16?sı dereceye girmiş oldu.
Yarışmanın öğleden sonraki bölümünde ise liseler yarıştı. 7 lisenin katıldığı yarışmada, 12 soru soruyu da doğru yanıtlayan Anadolu Lisesi 60 puanla birinci oldu. İmam Hatip Lisesi 45 puanla ikinci olurken Anamur Lisesi de 40 puan alarak üçüncü oldu.
Yarışmaya katılan okullara Kaymakam Cemil Aksak, Belediye Baş-kan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu, Şube Müdürleri Muhsin Bozdağ ve Recep Çıkıt ile okul müdürleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Yarışmalarda birinci olan okulların Mersin?de yapılacak il okullar arası bilgi yarışmasında Anamur?u temsil edeceği kaydedildi.
Bu arada yarışmanın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından basın ve kamuoyuna duyurulmaması dikkat çekti.rxk45lk5005

rxk45lk5004rxk45lk5007rxk45lk5006rxk45lk5008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar