Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

‘7 Renk Sanat Atölyesi’ açıldı

17 Şubat 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

pmrtyk5lk003Emekli öğretmen Haldun İnan ve resim öğretmeni oğlu Ali Erdal İnan?a ait 7 Renk Sanat Atölyesi, törenle hizmete açıldı.
Saray mahallesi 202. sokaktaki atölyenin açılışına İçişleri Eski Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Kaymakam Cemil Aksak, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu, MUZDER Başkanı Niyazi Sinanoğlu ve sanatseverler katıldı.
İçişleri Eski Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, törende yaptığı konuşmada, sevgi ve bilginin paylaşıldıkça çoğaldığını belirterek, ?Sanat etkinlikleri de sevgi ve bilgiyi birleştiren unsurdur. Bu atölyede ilçemizdeki çocuklarımızın yeteneğiyle sevgi ve bilginin birleşmesi sonucu güzel eserler ortaya çıkacağına inanıyorum. Bu atölyeden ülke çapında büyük sanatçılar yetişmesini diliyorum? dedi.
Kaymakam Cemil Aksak da sanat atölyelerinin gelir elde etme amacıyla kurulmadığını belirterek, ?Sanat atölyeleri sanat ürünleri ortaya çıkarmak ve sanata ilgiyi arttırma amacını güder. Gelir elde etme ikinci plandadır. Arkadaşlarımızı bu cesur girişimleri için kutluyorum ve başarılar diliyorum? diye konuştu.
Atölye ile ilgili bilgi veren Emekli Resim Öğretmeni Haldun İnan, atölyede karakalem, sulu boya, pastel boya, yağlı boya, ebru, mozaik ve vitray çalışmaları yapılacağını belirterek, ayrıca çeşitli yaş gruplarına resim kursları verileceğini kaydetti. Konuşmaların ardından kurdeleyi keserek açılışı yapan protokol üyeleri, atölyedeki resim ve diğer çalışmaları inceledi.pmrtyk5lk002

pmrtyk5lk001pmrtyk5lk004pmrtyk5lk005

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar