TARIM-EKONOMİ Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur esnafına kredi müjdesi

07 Şubat 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

prfmerykl013Anamur Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, takip oranını yüzde 50?lere düşürdüklerini belirterek, mayıs ayından itibaren kredi miktarının 50 bin liraya yükseleceğini bildirdi.
Özdemir, yaptığı açıklamada, 10 ay önce göreve geldiklerinde kooperatifin takip oranının yüzde 120 olduğunu belirterek, ?Vaktimizin tamamını burada geçirerek yoğun bir çalışma temposuna girdik. 70 kişinin borcu yapılandırıldı ve düzenli olarak ödenmeye başlandı. Birçok dosyada da borçlar ödenerek kapatıldı. Bu olumlu gelişmelerin sonucunda takip oranımız yüzde 50?lere indi? dedi.
Takip oranının düşmesiyle kredi kullandırmaya başladıklarını ifade eden Özdemir, ?Ortak sayımız artarak 739 oldu. 2011 yılı sonuna kadar 3 milyon lira kredi verdik. Bu kredilerin ödemelerinde de sorun yaşanmıyor? diye konuştu.
Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi?nin Anamur esnafı için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Özdemir, şunları kaydetti:
?Biz kooperatifin önemini bildiğimiz için yönetime geldiğimizde sorunlu dosyaları raflardan indirerek çalışmalara başladık. Halen sorunlu dosyalarımız var. Ancak bunu en aza indirdik. Ödemeler tekrar istikrara kavuşunca kredilerimiz de açıldı. Takip oranımız düştükçe verebileceğimiz kredi miktarı da artacak. Biz bütün sorunları çözerek kooperatifimizi 100 bin lira kredi verebilecek duruma getirmek istiyoruz. Üyelerimizin kredilerini ödemesi hem kooperatife olan güveni arttıracak hem de daha çok esnafımız kredi kullanabilecek.?
Yönetim Kurulu Üyeleri ile sık sık toplanarak durum değerlendirmesi yaptıklarını dile getiren Özdemir, ?Yönetim olarak sürekli toplantılar yaparak durumumuzu gözden geçiriyoruz. Ortaklarımızla sürekli diyalog halindeyiz. Ödemelerin zamanında yapılması ve istikrara kavuşması için uğraş veriyoruz. Esnafımızın borcunu ödeyerek rahat bir nefes almasını sağlamaya gayret ediyoruz. Bunu başardığımızda kurumun da notu yükselecektir? diye konuştu.
2012?ye umutlu baktıklarını belirten Başkan Ahmet Özdemir, ?Kısa sürede başardığımız olumlu gelişmeler nedeniyle bu yıl içinde 8 milyon lira kredi kullandırabilecek durumdayız. Ancak biz esnaflarımızın işlerinin iyi gitmesini ve krediye ihtiyaç duymamalarını diliyoruz. Bereketli bir yıl olmasını arzu ediyoruz? şeklinde konuştu.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin