Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Avukatlara hırsızlık şoku

17 Ocak 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

avkatAnamur?da iki iş hanındaki 20 büronun bir gecede soyulduğu ve yaklaşık 80 bin liralık altın ve para çalındığı bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, Halide Edip Adıvar caddesindeki Anamur adliyesi karşısında bulunan iki iş hanına gece giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Günde iş hanındaki 18 büro ile Fazlıoğlu iş hanındaki 2 büroya kapılarını kırarak girdi. Bürolardaki kasaları açıp değerli eşya ve paraları çalan hırsızlar kayıplara karıştı.
Mersin Barosu Anamur Temsilcisi Avukat Sarkıp Ars, her iki iş hanında adliyeye yakınlığı nedeniyle genellikle avukatlık bürolarının bulunduğunu belirterek, ?20 bürodan 18?i avukatlara ait. Birçoğunda özel kasalar bulunuyordu. Önce kapılar, ardından da kasalar zorlanarak veya kırılarak açılmış. Birden fazla kişinin yaptığını düşünüyoruz? dedi.
Soygun yapıldığını sabah fark ettiklerini belirten Ars, ?Hemen polis çağırdık. Polis, bürolarda parmak izi araştırması yaptı. Bir büroda da kan lekesi bulundu. Soyguncu, kendini yaralamış olmalı? dedi.
Hırsızların genellikle nakit para ve kasalarda saklanan altınları aldığını ifade eden Ars, ?Kaybımızın 70-80 bin lira civarında olduğunu tahmin ediyoruz? diye konuştu.
Ars, benzer bir soygun olayının 10 yıl önce de yaşandığını ve bütün büroların soyulduğunu da sözlerine ekledi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.prfzlky001

prfzlky002prfzlky003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar