GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

02 Kasım 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kurban satış ve kesim yerlerini açıkladı.
Zabıta Müdürlüğü?nden yapılan yazılı açıklamada, kurbanlık hayvan satışının Akarca mahallesindeki mezbahane civarında yapılacağı, başka yerlerde hayvan satışına izin verilmeyeceği belirtildi.
Açıklamada, kurbanlık hayvanların küpeli olması, muhtarlık menşei ya da dışarıdan geldiyse sağlık raporunun bulunmasının zorunlu olduğu belirtilerek, zabıta ve belediye veterinerinin yaptığı denetimlerde bu şartları taşımayan hayvanların satışına izin verilmediği bildirildi.
Vatandaşların Kurban Satış Alanı’nda durumlarından şüphe ettikleri canlı hayvanları Belediye Zabıta’sına bildirerek belediye veterinerine muayene ettirebilecekleri belirtildi.
Açıklamada, küçükbaş kurbanların belediye mezbahanesi, Nar Oto Yıkama ve Rıdvanoğlu Oto Yıkama?da kesilebileceği, büyükbaş hayvanların ise sadece mezbahanede kesileceği duyuruldu.
Kurban kesim yerleri dışında kurban kesenlere ise yasal işlem yapılacağı kaydedildi.
Bu arada Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Başkan Yardımcısı Ali Ayhan, hayvan pazarını ziyaret ederek, satıcılar ve kurbanlık bakan vatandaşlarla sohbet ettiler.  Başkan Türe, denetimlerle ilgili Zabıta Müdürlüğü yetkililerinden de bilgi aldı.phadrm001

phadrm002

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar