Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kütüphane yenilendi

23 Eylül 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Dursun Yağmur, kütüphanenin fiziki şartlarının iyileştirildiğini, web tabanlı otomasyon sistemine geçildiğini ve kitapların güncellendiğini bildirdi.
Yağmur, yaptığı yazılı açıklamada, göreve başladığı 1 Temmuz 2010?dan itibaren bakanlıktan sağlanan 29 bin lira ödenekle çatının tamir edildiğini, tuvalet, lavabo, kapılar ve makam odasının yenilendiğini, girişten itibaren tabanın granit fayansla kaplandığını ve çay ocağı yapılarak şık bir mekan oluşturulduğunu kaydetti.
Kütüphane malzemelerinin de önemli ölçüde yenilendiğini belirten Yağmur, şöyle devam etti: ?Bakanlığımızdan sağlanan 30 bin lira ile kütüphane malzemelerimiz önemli ölçüde yenilenerek, okuyucularımız sıcak ve çağdaş bir ortama kavuşmuştur. Masa, sandalye, kitap rafı ve büro malzemelerimiz özel tasarımlarla mekanımızın fiziki yapısına uygun olarak üretilmiştir. Gerek bakanlığımızın satın alarak göndermiş olduğu kitaplar ve gerekse il özel idaresince sağlanan ödenekle aldığımız kitaplarla birlikte kütüphanemiz daha güncel hale gelmiştir. Önümüzdeki dönemde kullanılamaz (metruk) durumda olan depomuzun onarılması ile birlikte kütüphanemiz komple yenilenmiş olacaktır.?
Yağmur, açıklamasında, Anamur Belediyesi?nin eski binasında tahsis edeceği bir bölümün kütüphane şubesi olarak hizmet vereceğini, özellikle yaz aylarında tatilcilerin yoğun olduğu, çarşı ve pazara çok yakın mesafede açılacak olan şube kütüphane ile birlikte hizmetlerin yaygınlaşacağını kaydetti. Yağmur, kendi imkanlarını kullanarak www.anamurkutup.gov.tr adlı web sitesi yaptırdıklarını ve bakanlığın web sayfası altında yayın yapan 14 kütüphane içerisinde yerini aldığını da kaydetti.photoe0171

photoe0011photoe0151photoe0161

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin