TARIM-EKONOMİ Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur esnafına 1.5 milyon lira

21 Eylül 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

photo001Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, göreve gelmelerinden itibaren 5 aylık sürede yaklaşık 1 milyon 500 bin lira kredi kullandırdıklarını bildirdi.
Özdemiz, kooperatifin 1000 civarında üyesi bulunduğunu belirterek, ?Bu üyelerimizden şu anda 300?ü aktif durumda. Bizim dönemimizde bu aktif üyeler yaklaşık 1.5 milyon lira kredi kullandı? dedi.
Mayıs ayından bu yana kredi kullandırdıklarını, diğer taraftan da daha önce çekilen ve geri ödemede sorun yaşanan yaklaşık 200 kredinin tahsilatı ile ilgili çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Özdemir, ?Yeni kredilerin ödenmesinde sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz. Kredi ödemeleri istikrara kavuştuğunda hem ilçemizin itibarı artacak hem de esnaflarımız daha kolay kredi kullanabilecek. Bizim dönemimizden önce çekilmiş fakat geri ödemesi sorunlu olan kredilerin tahsilatı için de yoğun çalışıyoruz? diye konuştu.
Kredi kullanan ve ödemede sorun yaşayan esnaflara çağrıda bulunan Başkan Özdemir, ?Esnaflarımızın kredi ödemelerinde daha duyarlı olmasını istiyoruz. Avrupa?nın ekonomik gelgitler yaşadığı dönemde kredi akışımızın istikrarlı devam edebilmesi için bu çok önemli bir ayrıntıdır? şeklinde konuştu.

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. ibrahim özbay Yorumu:

    ALAH RAHMET EYLESİN BAŞKANIM

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar