GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Belediyede toplu sözleşme

31 Mart 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Başkanlığı ile Türk Yerel Hizmet Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.
Belediye Başkanı Mehmet Türe, meclis salonundaki imza töreninde yaptığı açıklamada, toplu pazarlığı hak olarak gördüklerini belirterek, ?Çalışanlarımızın ekonomik durumunu iyileştirme düşüncesiyle çıkan ilgili yasaları sosyal belediyecilik anlayışımız gereğince uyguluyoruz. Çalışanlarımızın sosyal kültürel düzeylerini yükseltmek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla sözleşme imzalıyoruz? dedi.
Türk Yerel Hizmet Sen?in sendikal kavgasının ekmek mücadelesi olduğunu vurgulayan Türe, ?Bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti?nin çağdaş uygarlık seviyesine çıkma mücadelesine de destek vereceklerine inanıyorum? diye konuştu.
Türk Yerel Hizmet Sen Mersin Şube Başkanı Nihat Aşçı da toplu sözleşmenin kongre ve seminer gibi toplantılar için ücretli izin, maaş iyileştirme ödemesi, kurban ve ramazan bayramı ödemeleri ile diğer sendikal hakları kapsadığını ifade ederek, ?Belediye Başkanı Mehmet Türe ve diğer yetkililere gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ederiz? dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, Türk Yerel Hizmet Sen Mersin Şube Başkanı Nihat Aşçı ve Anamur İşyeri Temsilcisi Adem Parlak, 15 Nisan?dan itibaren bir yıl geçerli olacak toplu sözleşmeyi imzaladılar.ddfdf009

ddfdf010ddfdf011

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar