Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Gençlik yürüyüşü ve şöleni yapıldı.

30 Ekim 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Meslek Yüksek Okulu, Ülkü ocakları ve CHP gençlik kollarının düzenlediği, Anamur Belediyesinin desteklediği geçlik şöleni yapıldı.
Akşam saat 19.00?da askerlerin de fener alayı ile katıldığı yürüyüş, Anamur otobüs terminalinden başladı. Atatürk Bulvarı boyunca evlerin balkonlarında ve kaldırımlarda toplanana vatandaşların alkışları ve sloganları eşliğinde Cumhuriyet meydanına gelen kalabalık burada kısa bir süre bekledikten sonra dağıldı.
Gençlerin iskele meydanında gerçekleştirdiği şölen ise, büyük katılımla başladı ancak kötü hava koşulları izleyicilerin bir kısmının dağılmasına neden olsa da gençler, programlarında olan slayt gösterisini yaptı,  Anamur Melek Yüksek Okulu müzik grupları ile baron müzik grubunun seslendirdiği coşkulu müzik eşliğinde eğlenmeye devam ettiler.
Bütün bunlar olurken hem yürüyüşte hem de şölende vatandaşların tepkileri gözden kaçmadı. Coşkuyla yapılan gençlik yürüyüşüne yetkililerin gelmeyişi ve en önemlisi Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtı önünün gelen kalabalığa kimsenin sahip çıkmaması kalabalığın kısa bir süre de olsa duraklamasına, ne yapacağına karar verememesine neden oldu. Gençliğe sahip çıkılmadığını belirterek bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, ?burada çıkıp birinin kısa bir konuşma yapmasını ve birkaç havai fişek patlatarak Cumhuriyeti kutlamasını beklerdik? dedikleri gözlendi.
İskele meydanında yapılan etkinlikte ise, Atatürk?ün sevdiği şarkıları seslendirecek için önceden programlanan, Anamur Türk Musikisi Yaşatma Derneği orkestrası ses düzenleyicinin kaprisine yenik düştü. Bütün bunlar yetkililerin gençlere ne kadar sahip çıktığının göstergesi olsa gerek. Söylemde herkes geçliğin yanında, ya eylemde??genclik0011genclik0021genclik0031genclik0041genclik005genclik006genclik007genclik008genclik009genclik0101genclik011genclik012genclik013genclik014

Yapılan Yorumlar:10 Adet

 1. genç Yorumu:

  evet bazı konularda yetersiz kalındı ama iskeldeki şölen herşeye rağmen güzel geçti sonuçta gençlerin bi organizyasyonuydu elbette ki hatalar olacak ama biz orda cumhuriyet için birlik beraberlik msjı verdik sağ sol ayırmadık cumhuriyet hepimizin dedik ..

 2. Sadise Seymen Yorumu:

  Vatan için Cumhuriyet için elele vererek, bir araya gelerek gençlik şöleni düzenleyenleri candan kutluyorum.Bizler, Anamur Türk Musikisi Yaşatma Derneği üyeleri, Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan mini bir konser hazırlığı yaparak şölene katkı sunmak istedik. Tabiki, düzenleme kurulunun çağrısı üzerine seve seve çalışarak hazırlandık.Ne yazıktır ki ses düzenini yapamayacaklarını söyleyen görevlinin azizliğine uğradık. Üzgünüz.El veremediğimiz için üzgünüz.Çalışmalarımız hafife alındığı için üzgünüz.Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Nice 29 Ekimlere

 3. rukiye Yorumu:

  watan için cumhuriye için el ele wererek çalişan ve bu organizasyonu yapan ve düzenliyen tüm arkadaşlarimi candan kutluyorum … herşey çok güzeldi… herkesin ellerine we yüreğine sağlık…

 4. nilgün Yorumu:

  tbrkler.

 5. fatma yıldız Yorumu:

  gençliğe ne zaman sahip çıkıldı ki zaten. cumhuriyete layık olmayan insanlar en güzel organizasyonlarla sahte gülüşlerle yıkmak istedikleri rejimin yıldönümü kutluyor bizim insanlarımızda çanak tutuyor ki gençlik soğusun böyle şeylerden. bişeyler yapmak için uğraşan gençliğe destek vermek en büyük görevimiz.çünkü bu ülkeyi bizler atalarımızdan emanet aldık.gençlerimize çocuklarımıza bırakmak için. bu topraklar evlatlarımızın bizlerde onlara destek çıkmak zorundayız.kendini bilmez kendine bile hayrı olmayan şahısları belli yerlere getirirse insanlar onlarda kendilerini bişey sanırlar.bide ağızlarını açtılarmı biz gençliğin yanındayız destek oluıyoruz hani nerdeee……….

 6. otisabi Yorumu:

  ewt gerçekden cok güzeldi emegi gecen herkeze teskrler…

 7. Gürdal Sümer Yorumu:

  Gençlik Yürüyüşü ve Şöleni’nini hazırlayan ve katılanları tebrik ederim. Ancak Gençlik Şöleni, Gençlik Yürüyüşü’nün bitiminde Cumhuriyet Meydanında yapılsaydı ve havai fişekler orada atılsaydı Cumhuriyet’in anlamına daha çok yakışır ve daha görkemli olurdu. Kış mevsiminin başladığı bu günlerde akşamları denizin kenarı haliyle soğuk olur ve katılımı düşürür.

 8. Şeref Koz Yorumu:

  Gençleri kutluyorum. Ellerine sağlık, emeği geçen herkese teşekkürler. Gençlerini anlayamayan ve değerlendiremeyen toplumların gelişme şansları yoktur. Ayakkabısının kaydığını bahane ederek Mozoleye çıkamayanları va kaygan zeminde dans edenleri de dikkate almamak ve moral bozmamak gerek.Şer odaklarının ve değerbilmezlerin sözde özgürlük, değişim ve statükoyu yıkma söylemleriyle örselemeye çalıştıkları, en büyük onur kaynağımız Cumhuriyetimizi kuranlar da gençlerdi. Bu ülkeyi aydınlığa taşıyacak olan da GENÇLERDİR. Yüreği bu ülke için çarpan bütün gençlerimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Saygı yalnızca yaşça büyük olana değil yaşı ne olursa olsun doğru işler yapana sunulur. Ben gençlere çok güveniyorum. Onlar bizim geleceğimiz, umudumuz,herşeyimizdir.

 9. Ali Oktan Yorumu:

  Duyarlı olan bütün gençleri ve onların onurlu mücadelesine güç verenleri kutluyor, başarılar ile artarak devamını diliyorum.

 10. ortakduyu Yorumu:

  Gençleri ve yürüyüşe katılanları kutluyorum.Yürüyüşü tertip edenleri göremedim.Sanırım yürüyüş güzergahı bozyazıdan daha uzak olsa gerek.
  YAŞASIN CUMHURİYET

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar