ADLİYE-POLİS Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Oto hırsızlığı

18 Ekim 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş büro amirliği ekiplerinin çalışmaları sonucu Antalya?nın Manavgat ilçesinden çalınarak Anamur?a getirilen 2 araç yakalandı.
Konuyla ilgili Anamur ilçe emniyet Müdürlüğü?nün açıklaması şöyle, ?İlçe Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Büro Amirliği görevlileri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, daha önce hakkında oto hırsızlığı suçundan Müdürlüğümüz tarafından işlem yapılan ayrıca 22.08.2010 tarihinde Antalya İli Manavgat İlçesinde 07 ?. plakalı otoyu anahtar kısmının değiştirerek çalmak isterken suç üstü yakalanan ve tutuklanarak cezaevine konulan şüpheli M.K isimli şahsın çalıntı araçları İlçemize getirerek sattığı, bu araçlardan 2 tanesinin 33 ?. ve 33 ? plakalı araçlar olduğu bilgisine ulaşılmış, araçlarla ilgili yapılan araştırmalarda 33 ?. plakalı aracın trafikte K.T adına kayıtlı olduğu ve şüpheli A.K tarafından kullanıldığı, 33 ? plakalı aracın ise ruhsat sahibi şüpheli H.Y tarafından kullandığı tespit edilmiş, bahse konu araçlar 14.09.2010 günü İlçemizde şüpheliler ile birlikte yakalanarak el konulmuş H.Y’ in ikametinin önünde park halinde bulunan 33 ?. plakalı araca el konulurken yine ikametin bahçesinde üzeri branda ile kapalı olan başka bir araç görülmesi üzerine, branda açıldığında beyaz renkli Tempra marka araca ait, plakasız, motor kısmı ve yürür aksamı bulunmayan, şasi numarası kazınmış olan araç kupası görülmüş ve el konulmuştur.
El Konulan 33 ? ve 33 ? plakalı araçlar ile bir adet Tempra marka araç kupası incelenmek üzere 12.10.2010 tarihinde Adana Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğüne götürülmüş, yapılan inceleme sonucunda, “33 ? plakalı aracın motor numarasının orijinal olduğu, şasi numarasının bulunduğu bölümün ise orijinal şasi numarasının 14×6 cm. ebadında kesilerek alınmasından sonra mevcut araca kaynakla sonradan monte edildiği, yapılan değişikliğin ilk bakışta dikkati çekmeyeceği, iğfal kabiliyetini haiz olduğu” şeklinde;
Fiat Tempra marka araca ait kupa üzerinde yapılan inceleme sonucunda; şasi numarasının kazınmış ve okunamaz durumda olduğu, yapılan kimyasal inceleme sonucunda orijinal şasi numarasına ait * N??????00* * 00??7363* simge ve harf rakamları okunabilmiş, diğer karakterlerin ise kazımanın derin olması nedeniyle okunmaları mümkün olmamıştır” şeklinde;
33 ?. plakalı araç üzerinde yapılan inceleme sonucunda; aracın motor ve şasi numaralarının orijinal olduğu ” şeklinde Ekspertiz Raporu tanzim edilmiştir.
33 ? ve 33 ? plakalı araçlar ile birlikte plaka levhaları da incelenmek üzere Adana Kriminal Polis Laboratuarına götürülmüş ve halen inceleme devam etmektedir?
oto001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar