Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Öğrencilere ?sınav kaygısı? anlatıldı

13 Mart 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

sinav-sitres002Anamur Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, üniversite sınavına girecek öğrencilere yönelik “sınav kaygısı” konulu konferans düzenledi.
Belediye toplantı salonundaki konferansa konuşmacı olarak katılan Mersin Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Mehmet Hakan Gündoğdu, kaygının genel olarak olumsuz bir duygu olarak bilindiğini ancak, insanların hayatlarını sürdürmesinde gerekli olduğunu belirterek, “Bir miktar kaygı duymazsak ne ders çalışırız, ne de işe gideriz” dedi.
Gündoğdu, üniversite kontenjanlarına yerleşebilmek için belirli bir puan almak gerektiğini bunun da üniversite sınavına hazırlanan öğrencileri fizyolojik ve ruhsal kaygıya düşürdüğünü ifade ederek, “Kaygı başarıyı değil, ders çalışmayı etkiler. Bundan kurtulabilmek için sınavın geleceğimizi için önemini unutmadan, hayatımızın sonu olmadığını da bilerek çalışmalıyız” diye konuştu.
Gündoğdu, öğrencilere sınav günü beslenme, giyim, uyuma gibi konularda değişiklik yapmama uyarısında da bulundu.
Mersin Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Gündüz de sınava çalışma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.
Konferansa Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Şube Müdürü Recep Çıkıt, Okul Müdürü Ethem Ziya Alıçlı, Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Kayhan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

sinav-sitres001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar