GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Karan, “Anamur’a değer katacak projelerimle geliyorum”

26 Aralık 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan A. Adayı Karan, “Anamur’a değer katacak projelerimle geliyorum”

Karan, “ Anamur’un sorunlarını en iyi bilenlerdenim. Memleketimin kalkınması ve refah düzeyine erişebilmesi için adaylığım kesinleştiğinde projelerimle geliyorum” dedi.

Kent tarımı ve turizm alanlarında Anamur’un kalkınmasına yönelik projelerinden söz eden Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan A. Adayı Erdal Karan, “Emin olunuz ki aday sürecim kesinleştiğinde seçildiğim takdirde memleketim için ne gerekiyorsa yapacağım. Bu memleketin bir evladı olarak buna hazırladım.” İlçemizi tüm Türkiye’de değil uluslararası arenada tanıtmak istiyorum buna kendimi hazırladım bu memleketin bir evladı olarak elimden ne geliyorsa kalkınmaya ve gelişmeye yönelik tüm adımları atacağım” diye konuştu.
Neden Aday Adayı Oldu
Karan, Projeleri ile memleketi Anamur’u daha modern şehirler haline getirmek için çalışmalar yürütmekte. Doğup büyüdüğü topraklardan bağlarını koparmadan insanlara, özellikle gençlere rol model olup uluslararası iş birlikleri yapabilmeleri için çalışmalarına devam etme arzusu. Sosyal Belediyecilik başta olmak üzere projelerini memleketine kazandırmak için ülkesine hizmet etmeyi borç edinmiş CHP Anamur Belediye Başkanlığına aday olmuş, seçim çalışmaları kapsamında, tarım ve turizm alanlarında projeler geliştirmiştir.

Aklın ve bilimin ışığında Anamur’u Anamurlularla birlikte planlayıp, birlikte yönetmek
Karan, Kamu yararı gözeten, sürdürülebilir, katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışının yanı sıra, sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi gerektiğine dikkat çekerek,’’ İlçemiz için bizim yerel yönetim vizyonumuz, kentin yerel kalkınmasına ve geleceğine ilişkin strateji ve yol haritasını kentin tüm paydaşları ile birlikte bilimsel, demokratik ve katılımcı yöntemlerle oluşturmaktır. Sosyal demokrat yerel yönetim anlayışı bunu gerektirir.’’ dedi
Karan ‘’Anamur, denizi, doğası ve kültürel mirası, Muz’u, Çileği, tropikal meyveleri ile her anlamda potansiyeli yüksek bir kıyı ilçesi. Önceliğimiz, bölgenin korunarak, planlı ve dengeli bir biçimde kalkınmasını sağlamaktır’ ifadelerine yer verdi.
Karan ‘’Başarıyı sağlayacak olan en önemli faktör, üniversiteler, meslek odaları, birlikler kooperatifler ve sivil toplum örgütleri gibi kentin paydaşları ile oluşturulacak uzlaşı ve birlikte çalışma olanaklarıdır. En büyük projemiz, aklın ve bilimin ışığında Anamur’u Anamurlularla birlikte planlayıp, birlikte yönetmek olacaktır’’ şeklinde konuştu.
Karan, açıklamasının sonunda ‘’Bu anlamda Anamur’un tarihi kültürel mirasını, kültür varlıklarını ve nüfus profiliyle potansiyelini düşünerek kültür ve sanat üretimi için hak ettiği konuma taşıyacağımız bir merkez olması için çalışacak, hak ettiği potansiyele kavuşturmak için projeler ve işbirlikleri geliştireceğim” diye konuştu.

haberanamur00220

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.