www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Anamur’da 15 yaşındaki V.A, el yapımı sahte içkiden zehirlendi, olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı.
Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, alkol zehirlenmesi şüphesiyle Anamur Devlet Hastanesine getirilen 2007 doğumlu V.A. hayati tehlikesi bulunduğu için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.
İfadesi alınan V.A içkiyi İlçe Jandarma Komutanlığı karşısında ismini bilmediği, ancak ‘Dayı’ lakaplı bir şahıstan aldığını söyledi. El yapımı içkiden zehirlenen V.A, şüpheli “dayı” lakaplı H. E’den şikâyetçi oldu.
Çalışma başlatan Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli H. E.’yi gözaltına aldı. Şahsın evinde ve aracında yapılan aramalarda 3 litre sahte içki ile 1 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Şüpheli ifadesinde, ele geçirilen sahte içkileri internetten sipariş ettiğini, etil alkolden içmek amacıyla kendisinin imal ettiğini, kimseye satmadığını söyledi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.