Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Gökçel, Anamur’da ziyaretlerde bulundu.

28 Ocak 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Anamur’da Sivil Toplum Kuruluşlarını ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

İlk ziyaretini partisinin Anamur ilçe örgütüne yapan milletvekili Gökçel, ilçe başkanı Durmuş Deniz, Kadın Kolları başkanı Hülya Medine Tunç ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk ziyaretlerini CHP eski ilçe başkanlarından A. Aslan Müftüoğlu’na gerçekleştirdiler.

Daha sonra, Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Temsilciliği, Ziraat Odası, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Şoförler ve Nakliyeciler Odası, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiriciler Birliği ve Anamur Gazeteciler Cemiyeti ile güzergahları üzerindeki esnafları ziyaret ettiler.

Anamur Gazeteciler Cemiyetinde Gazetecilerle sohbet eden Gökçel, Ülkenin dört bir yanında insanların ekonomik yangının ortasında kaldığını belirterek, ”İnsanların alım güçleri her geçen gün azalıyor. Tarımdan hayvancılığa yerli üretimi maalesef bitirdiler. Üretici de perişan tüketici de nerden bakarsanız bakın ülkede iyiye giden bir şey yok.

Yoksulluk almış başını gidiyor, bu gidişata dur demenin tek yolu ”hemen seçim” olmalı. Ama erken seçim kararını ya parlamento alması gerekiyor veya Cumhurbaşkanının alması gerekiyor. Aslında asgari ücretliye verilen zam, sosyal hakların biraz artırılması, sandık alt çalışmalarına baktığımızda bir seçim hazırlığı gibi gözüküyor.” Diye konuştu.

Yerel gazetelerin içinde bulunduğu zorlukları yakından bildiğini de belirten milletvekili

AKP döneminde ifade özgürlüğü diye bir şey kalmadı.

Gökçel, “İfade özgürlüğü demokratik toplumun en temel özgürlüklerinden bir tanesidir. Kamuoyunu korumanın yolu ifade özgürlüğünden geçer. AKP döneminde ifade özgürlüğü diye bir şey kalmadı. AKP’ye yakın olmayan gazete ve gazetecilerin durumu ortada.

Devlet başkanı gazetecileri suçluyorsa gazetecilerin yaptığı işi hedef gösteriyorsa o ülkeyi tehlike altına atıyor demektir. Eğer bir yetkili ülkenin bir bölümünde olan gerçekleri gizliyorsa ülkede araştırmacı gazetecilik koşulları tehdit ediliyorsa bilin ki toplumun geleceği de o toplumun demokrasisi de tehlike altındadır. Gazetecilik bir suç değildir. Gazetecilik her şeyin çözümüdür.” Diye açıklamalarda bulundu.

haberanamur0082haberanamur0076haberanamur0066haberanamur00213haberanamur00117

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar