Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Hanımeli İhtiyaç Bankası açıldı

06 Şubat 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi ile gönüllülerin ortaklaşa çalışmasıyla oluşturulan Hanımeli İhtiyaç Bankası törenle açıldı.
MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Sağlık Mahallesindeki ihtiyaç bankası önünde düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilk adımı atılan dayanışmanın yaygınlaşması gerektiğini belirterek, ?Bu güzel teşebbüsün amacına ulaşmasını hep birlikte sağlayalım ve ihtiyaçlı vatandaşlarımıza sahip çıkarak dünyaya örnek olalım? dedi.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de ihtiyaç bankası oluşturmanın projeleri arasında bulunduğunu ifade ederek, ?Gönüllülerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu projenin maliyeti birçok proje göre çok küçük. Ama manevi açıdan büyük bir proje. Özellikle hanımlarımızın bu dayanışmayı geliştirerek devam ettirmesini temenni ediyorum? dedi.
Türe, Anamur Kaymakamlığı, muhtarlıklar, sağlık ocaklar ve belediyenin ortak çalışmasıyla ilçede ilk etapta tespit edilen bin 500 ihtiyaç sahibine bankada veya evlerine götürülerek yardım yapılacağını kaydetti.
Hanımeli İhtiyaç Bankası Proje Başkanı Nilgün Ayhan ise bankanın gönüllülük esasına göre işleyeceğini ifade ederek, ?Burada her gün gönüllü arkadaşlarımız sırayla görev yapacak. Burası ihtiyaç fazlasının ihtiyaç sahibine ulaşacağı bir köprü olacak. Suiistimallerin önüne geçmek için kayıt tutup, aylık raporlar düzenleyeceğiz? diye konuştu.
Ayhan, ihtiyaç bankasından ayakkabı, giysi, mobilya ve gıda yardımı yapılacağını ayrıca evlenecek gençlere gelinlik ve damatlık emanet verileceğini sözlerine ekledi.
Projenin gerçekleşmesine katkıda bulunanlara Anamur Belediyesi tarafından plaket verilen tören, protokolün kurdele keserek açılış yapmasıyla sona erdi.
Törene MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Garnizon Komutanı Hv. Alb. Cemil Yıldız, Yüksekokul Müdürü Yard. Doç. Akif Altınbıçak, çevre ilçe ve belde belediye başkanları, bazı daire ve sendika temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.m002

m003m006m005m001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar