GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

KAYMAKAM GÜLTEKİN: “ANAMUR’DA CORONAVİRUS VAKASI YOK”

06 Nisan 2020

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

6-nisan-2020-001Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, ilçede alınan Coronavirus tedbirleri ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Gültekin, makamında düzenlediği basın toplantısında, şunları söyledi:

“ANAMUR’DA CORONAVİRUS VAKASI YOK”

İlçemizde Coronavirus vakası bulunmamaktadır. Ama her an bir vaka oluşabilme ihtimaline karşı da hazırlıklarımızı yapmış durumdayız. Gerek sağlık ekiplerimiz, gereksi tüm kamu kuruluşları bütün hazırlıklarını yapmış durumdadır. Anamurluların rahat olmasını arzu ediyorum. Günlük yaşama, muz ve çilek üretimine devam edeceğiz ama tedbirlerimizi alacağız.

“65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN TÜM İHTİYAÇLARINI BİZ KARŞILAYACAĞIZ”

65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarıyla ilgili kısıtlama var. Onlar evlerinde kalacaklar, tüm ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Bu amaçla Vefa İletişim Merkezi’ni oluşturduk. Bu çalışma grubuyla tüm ihtiyaçları karşılıyoruz. Sokağa çıkmayla ilgili Anamur’da bir sorun görmüyorum. Gayet iyi gidiyor. Vatandaşlarımızın hassasiyeti yerinde.

“İLÇEMİZE 2 BİN 300 YAZLIKÇI GELDİ, YAKINDAN İZLİYORUZ”

Dışarıdan Anamur’a gelen yazlıkçıların durumunu Anamurluların merak ettiğini biliyorum. Emniyet ve Jandarma birimlerimizi ilçemizdeki tüm yazlıkları kontrol ettiler. İlçemize kaç kişi geldiğini biliyoruz. 2 bin 300 civarında ilçemizdeki yazlıklarda vatandaşlar kalıyor. Bunlardan 14 günlük karantina süresi bitmeyen 50′ye yakın vatandaşımız kaldı. Bunların kontrolleri günlük yapılıyor. Anamurlular rahat etsinler, yazlıkçıların karantina süresi yakında izleniyor ve onlar da kurallara uyuyorlar.

“YOL İZİNLERİYLE İLGİLİ MÜRACAATLARI ALIYORUZ”

Vefa İletişim Merkezi ve otobüs terminalinde arkadaşlarımız yol izinleriyle ilgili müracaatları alıyorlar ve izin prosedürlerini yerine getiriyorlar. İlçemizde oluşturduğumuz kontrol noktasında ilimize giren tüm araçların kaydı, araçtakilerin nereye gittikleri ve vücut sıcaklıklarına kadar tüm kontrolleri yapılıyor. Ayrıca ara bölgelerden ilimize girişleri kontrol etmek için kontrol noktaları oluşturuyoruz.

“MASKE ÜRETİMİNE BAŞLIYORUZ”

Ayrıca ücretsiz maskeleri 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine ulaştırmaya başlayacağız. Diğer taraftan maske temin etmek isteyen vatandaşlarımız için Halk Eğitimi Merkezi’nde maske üretimine başlıyoruz. Vatandaşlarımız isterlerse düşük bir ücretle bu maskeleri alabilecekler.

“3 BİN AİLENİN EVİNE YARDIM GÖTÜRDÜK”

65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara devletimizin yaptığı sosyal yardımları emniyet, jandarma ve diğer kamu kurumlarının elemanları aracılığıyla ulaştırmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar ilçemizde 3 bin aileye yardımları ulaştırdık, 2 bin aileye daha ulaştıracağız. Toplam 5 bin aileye yardım götürmüş olacağız.

“KYK YURDUNDAKİ VATANDAŞLARDA SORUN YOK”

KYK yurdumuzda KKTC’den gelen 135 vatandaşımız var. Onlarla ilgili bir problem yok. Süreçlerini tamamladıklarında ilçemizden ayrılacaklar.

“ANAMURLULAR EVDE KALSINLAR”

Son olarak Anamurlulara çağrım, lütfen evde kalsınlar. Uyarılara uysunlar, sosyal mesafeyi korusunlar ve çok acil bir işleri yoksa dışarı çıkmasınlar.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin