GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kaymakam Gültekin, yeni tedbirleri açıkladı

17 Mart 2020

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

17-mart-2020-001Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, İçişleri Bakanlığı’nın dün yayımladığı genelgeye göre ilçede vatandaşların yoğun olarak bulunduğu istirahat ve eğlence yerlerinin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulduğunu bildirdi.

“BU DÜZENLEMELERE HASSASİYET GÖSTERELİM”

Gültekin, Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda umuma açık istirahat ve eğlence merkezi olarak faaliyet gösteren ve vatandaşlarımızın çok yakın mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı değerlendirilen tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine dün saat 24:00 itibariyle durdurulmuştu. Anamur’da buna paralel olarak bu tür işyerlerinin faaliyetleri durduruldu. Anamurlulardan isteğimiz, bu düzenlemelere hassasiyet göstermeleri ve mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan kaçınarak evlerinde daha steril ortamlarında kalmalarıdır. Herhangi bir rahatsızlık hissettiklerinde de ilçemizdeki sağlık kuruluşlarına başvurmalarıdır.”

“KURUMLARDA TÜM TEDBİRLER ALINDI”

Bu tür düzenlemelerin ilçede virüsün görülmemesi ve görülürse de en hafif biçimde atlatılması için yapıldığını vurgulayan Gültekin, şöyle devam etti:

“Anamurlularla gönül rahatlığıyla şunu paylaşabilirim; ilçemizde Coronavirus tespiti yoktur. Bu tedbirlere uyduğumuzda da bu hastalıkla ilçemizde karşılaşmayacağımızı düşünüyorum. Kamu kuruluşlarımızda hizmet alan vatandaşlarımız için her türlü tedbiri alıyoruz. Tüm kurumlar düzenli olarak ilaçlanıyor. Okullarımızda tatil olmasına rağmen ilaçlamalarımıza devam ediyoruz. Belediyemizle gerekli işbirliğini yapıyoruz ve onlardan da destek alıyoruz. Meslek odaları bu konuda gerekli önlemleri alıyorlar. Hükümet Konağı, Adliye, Cezaevi ve tüm kurumlarımızda gerekli tedbirleri alıyoruz. Anamurlular rahat olsunlar ve gönül rahatlığıyla günlük yaşamlarını sürdürsünler. Ancak duyuruları takip etsinler.”

“BİZİM DIŞIMIZDAKİ DUYURULARA İTİBAR ETMEYİNİZ”

Kaymakam Gültekin, vatandaşlardan resmi duyurular dışındaki duyurular ve söylentilere itibar etmemelerini isteyerek, “Bizim dışımızda yapılan açıklamalara itibar etmemelerini özellikle rica ediyorum. Biz gerekli duyuruları zamanında ve yeterli şekilde yaparız. Kurallara uymalarını rica ediyorum ve bizlere yardımcı olacaklarına de eminim” diye konuştu.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin