Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

8 Mart dünya kadınlar günü etkinliğine davet.

29 Şubat 2020

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Eğitim-Sen önderliğinde Sağlık Sen, Emekli Sen, Atatürkçü Düşünce Derneği, Mersin Çevre ve Doğa Derneği, Yardım sevenler Derneği, Hayvan Sevenler Derneği, Cumhuriyet Halk partisi ve Sol Parti katılımıyla yapılacak etkinliğe katılım için bir davet programı yayımladı.  Eğitim-Sen’in yazılı olarak basınla paylaştığı açıklama ve program şöyle;

“KADINLAR ÖZGÜRLÜK VE EMEKLERİ İÇİN 7 MARTTA ALANLARDA….

8 Mart “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” anma etkinliği için Anamur Eğitim Sen İlçe temsilciliği, sivil toplum örgütlerine çağrı yapmış ve bu çağrıya Sağlık Sen, Emekli Sen, Atatürkçü Düşünce Derneği, Mersin Çevre ve Doğa Derneği, Yardım sevenler Derneği, Hayvan Sevenler Derneği, Cumhuriyet Halk partisi, Sol Parti cevap vermiş bir platform oluşturarak aşağıdaki metni deklare ederek kamuoyuna çağrıda bulunmuşlardır.

8 Mart “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” adı ile ifade edilen işçi kadınların ekonomik ve politik haklarıyla ilgili bir gün olduğu kadar aynı zamanda kadınlar arası bir dayanışma günüdür, bir kadın bayramıdır ve tüm kadınlarındır.8 Mart, artık tüm kadınların ezilme ve sömürüsüne karşı hayatın her alanındaki mücadelesinin bir sembolüdür.

Biz kadınlar; “ŞİDDETSİZ”, yaşam haklarına saldırılmadığı bir dünyada yaşamayı istiyoruz. Bu durumun toplumda kadını güçlendirmeden mümkün olmayacağını düşünüyoruz. Güçlendirmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyor ve yapılmasını da bekliyoruz.

Toplumsal yaşamın her alanında büyük sorumluluklar yüklenen, gelecek kuşakların yetiştirilmesinden büyük pay sahibi olan kadınlarımızın sahip olduğu hakların bilincine varmaları büyük önem taşımaktadır.

Şu bir gerçek ki; kadınlarımızı anladığımı, onlara saygı duyduğumuz ve onları insan hakları ile donattığımız ölçüde mutlu bir dünya kurulmuş olacaktır.

Her şeye rağmen biz kadınlar; yaşam örgüsünde çok daha güçlüyüz. Yaşadığımız şu ortamda bile umudumuzu yitirmeden direnişlerimizin, çabalarımızın, mücadelemizin süreceğine inancımız tamdır.

8 Mart Emekçi Kadınlar platform üyeleri olarak; Cumhuriyet devrimlerinin kazanımlarından ödün vermeyeceğimizi haykırıyor, kadına karşı her türlü ayırımcılığın ortadan kalktığı, kadının birey olarak var olduğu, özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, şiddetin ve istismarın önlendiği, barışın sağlandığı bir Türkiye ve Dünya istediğimizi bir kez daha kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Bu vesile ile 7 Mart 2020 Cumartesi günü saat: 10:30’ da Eğitim Sen sendika binamızın önünde toplanma, topluca yürüyüş ve eski Cumhuriyet meydanında (Cumartesi pazarının altındaki meydan) saat:11:00’de basın açıklaması, 8 Mart 2020 Pazar günü saat:17:00’de Kaşdişlen Kültür Merkezinde ücretsiz olarak sunulacak olan slayt, skeç, şiir ve müzik programımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.”

pic0014

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
  • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
  • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
  • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...
  • abdulllah aydın: Sağlam bir ATATÜRK cü olduğuna ,nandığım Sayın Başkan:...
  • abdulllah aydın: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Diyorki:”Cahal et...
  • abdulllah aydın: Yeni seçilen başkan ve üyelere başarılar dilerim.İhrac...
  • Gökçin Yalçın: Başarılar diliyorum.
  • hüseyin kocoglu: meraba arkadaslar kuzu göbegi alıyoruz ve toplatıyoruz...
  • Şeref Koz: Yaşlıya, hastaya, düşküne sağlıklı bakabilmek için oğlu, kızı...