GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Durmuş Deniz aday adaylığın açıkladı

05 Kasım 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

5-kasim-20181033CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz, partisinin ilçe binasında düzenlediği toplantıyla aday adaylığını açıkladı.
Deniz, ailesiyle birlikte toplantıya katılanları tek tek karşılarken, yoğun katılımla toplantı miting havasına büründü.
CHP İLÇE BAŞKANI TURABİ YEŞİLÇAYIR:
“BELEDİYEYE CHP BAYRAĞINI ASACAĞIZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, “İl ve ilçe belediyelerinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Adayımız kim olursa olsun, birleşeceğiz, tek yürek olacağız ve belediyeye CHP bayrağını asacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi koşullar göz önünde bulundurulduğu zaman bu koşullarda siyaset yapmanın ne denli zor olduğunun bilincindeyiz. Aday adayı olan tüm arkadaşlarımız birbirinden değerli ve cesurdur. Özellikle günümüz koşullarında göstermiş oldukları medeni cesaretten dolayı kendilerini kutluyorum. Bugün aday adaylığı açıklamasını yapacak olan Durmuş Deniz’e başarılar diliyorum” dedi.
DURMUŞ DENİZ: “BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR EDERİM”
Ardından kürsüye gelen CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz, konuşmasına, Anamur Belediyesi’nin kurulduğu ilk günden bu güne kadar hizmet etmiş bütün belediye başkanlarına teşekkür ederek, “Onlara saygılarımı sunuyorum. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet aramızda bulunanlara sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.
Deniz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ ANAMUR İÇİN DİYEREK ADAY ADAYI OLDUM
Birimiz Hepimiz, Hepimiz Anamur için söylemiyle yola çıkmamı isteyen CHP’li sizler ve Anamur Halkının isteği üzerine CHP’den aday adayı oldum. 31 Mart 2019 da yapılacak seçimlerde başkan adayı olmak için karışınızdayım. Bana olan güven ve desteğinizden dolayı teşekkür ediyorum.
KATILIMCI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA YÖNETECEĞİZ
Almak istediğim bu görevin sorumluluğu ve bilincindeyim. Şundan emin olun ki; görevimi katılımcı belediyecilik anlayışıyla Anamur’un ve halkımın gereksinimleri, öneri ve isteklerini göz önüne alarak yapacağıma söz veriyorum. Sizleri utandırmayacağım.
Allah izin verir de bu görevi üstlenirsem benim başkanlığım döneminde belediyeyi hep birlikte yöneteceğiz. Hep birlikte üreteceğiz. Ve hep birlikte mutlu bir yaşamın paydaşı olacağız.
BENİM TANIĞIM DA KEFİLİM DE ANAMUR HALKIDIR
30 yıldır Anamur’da ticaret ve siyaset yapmaktayım. Allaha şükür ticari hayatım da siyasi hayatım da tertemizdir. Dürüstlük ve çalışkanlığıma bütün Anamur Halkı tanıktır. Benim siyaseten ve ticareten tanığım da kefilim de siz değerli Anamur Halkı’dır.
STK’LARDA GÖREV ALDIM VE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK HİZMET VERDİM
İlçemizde faaliyet gösteren Muz-Der, TSO, ZMO, TEMA gibi STK’larda kurucu üye veya başkan olarak görev aldım. Mersin Anamur Meslek Yüksekokulu Suptropikal İklim Bitkileri Bölümünün açılmasında öncülük ettim ve 3 yıl gönüllü öğretim görevlisi olarak hizmet verdim.
İLÇEMİZİN SORUNLARINI BİLİYORUM
2004-2009 yılları arasında CHP Meclis Üyesi olarak görev yaptım. İlçemizin sorunlarını biliyorum. (İçme suyu, Otopark, Çarpık Kentleşme, Sahildeki Kötü Yapılaşma, Dragon Çayı Kirliliği, Çöp Sorunu vs.) Çözüm yolları için ekibimle birlikte çalışmalarımızı yaptık, çözüm projelerimizi hazırladık. Sizlerin desteği ve katılımı ile Anamur’umuzu bir marka şehir, bir dünya kenti yapacağım. Bunları çözmek için CHP’den aday adayı oldum.
CHP Türkiye’nin birleştirici gücüdür. Bizler bu gücün altında KATILIMCI YÖNETİM modelimizle dil, din, ırk ve parti ayrımı olmadan beraberce ilçemizi yöneteceğiz.
Yönetim anlayışımız TEVAZU, HOŞGÖRÜ ve İŞBİRLİĞİ anlayışına dayanmaktadır. Yunus Emre’nin dediği gibi “Yaradılanı hoş gör Yaradan’dan ötürü” anlayışındayız.
DEĞİŞİM PROGRAMIMIZ 5 ANA TEMELE DAYANIYOR
Yeni Anamur Değişim Programımız 5 ana temele dayanmaktadır.
İNSANA YATIRIM: Anamur’un Yatırım Yıldızı’nın en üst köşesini insana yatırım oluşturmaktadır. Önceliğimiz beton, bina ve inşaatın da ötesinde insandır. Belediyecilik anlayışımızdaki birinci stratejik hedefimiz insana yatırımdır. Çünkü Kalkınmacı Belediyecilikte tesislerden önce onu kullanacak insanın niteliği önemlidir. Dolayısıyla öncelikli olarak bir yandan Anamurumuzun kalkınmasına katkı sağlayacak yeni nesillerin niteliğini arttırırken, yetişmiş insanımızın da kendisini gerçekleştirmesine her türlü katkı sağlayacağız.
SANAT VE SPORA YATIRIM: Sanat ve spor insanın kendini gerçekleştirmede en önemli etkenlerden biridir. Yatırım Yıldızımızın sol köşesi sanat ve spora yatırımı oluşturmaktadır. Kalkınma sanat ve sporda başarı ile kendini gösterir. Bu nedenle Anamur’umuzu en iyi şekilde tanıtma ve Anamur’da yaşayan insanlarımızın sporda ve sanatta hayallerini gerçekleştirme konusunda her türlü imkanı sağlayacak ortamlar oluşturacağız.
ÜRETİME YATIRIM: Tarım ve Turizm Anamurumuzun en önemli gelir potansiyeli taşıyan sektörleridir. Yatırım Yıdızımızın sağ köşesi üretime yatırımı oluşturmaktadır. Üretken bir Anamur için Tarım ve Turizm alanlarındaki potansiyellerimizi harekete geçirecek projeler ile hem işsizlik hem de yoksullukla mücadele edeceğiz.
GELECEĞE YATIRIM: Gelecek çocuklarımızdır. Yatırım Yıldızımız iki ayak üzerinde durmaktadır. Yatırım Yıldızımızın sol ayağını geleceğe yatırım oluşturmaktadır. Kalkınmacı Belediyecilik geleceği öngören bir anlayıştır. Geleceğe yatırım ise çocuklarımızı yarınlara hazırlamayı gerektirir. Çocuklarımızın eğitiminde merkezi hükümetin yetersiz kaldığı alanlarda projeler uygulayacağız. Çocuklarımızın gelecekte istihdam olanaklarını arttıracak eğitim yatırımlarına öncelik vereceğiz.
GEÇMİŞİMİZE YATIRIM: Yatırım Yıldızımızı sağlam bir zemine oturtan ikinci ayak ise Geçmişe Yatırımdır. Geçmişini unutan bir toplum geleceğini kuramaz. Bu çerçevede folklorumuzu ve geleneklerimizi yaşatmaya yönelik projelere öncelik vereceğiz.”
ADAY KİM OLURSA ARKASINDA DİMDİK DURACAĞIZ
Partimizin ve ülkemizin birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde genel merkezimiz hangi arkadaşımızı Anamur’a aday yaparsa yapsın o arkadaşımızın arkasında dimdik duracağız.
CHP’nin altı oklu bayrağını, Birimiz Hepimiz, Hepimiz ANAMUR İçin söylemiyle el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içerisinde Anamur Belediyesi’ne dikeceğiz.
YENİ ANAMUR’UN TEMELLERİNİ HEP BİRLİKTE ATACAĞIZ
Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olup seçilirsem; Anamur’umuzun temiz denizi ve sahilini, yeşil doğasını, verimli tarım arazilerini koruyarak, dürüst ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla yeni Anamur’umuzun temellerini hep birlikte atacağız.
Anamur’umuzu hak ettiği çağdaş görünüme kavuşturup Türkiye’nin en iyi yaşanabilecek şirin ilçesi haline getirmek için “Birimiz Hepimiz, Hepimiz Anamur İçin” sloganıyla iş birliği içinde çalışacağız.”
ESKİ İLÇE BAŞKANLARI VE PARTİNİN İLERİ GELENLERİ DE KATILDI
Deniz, konuşmasının ardından toplantıya katılan diğer aday adayları Ali Ülkü, Meltem Eroğlu ve Ayhan Güven ile CHP Mersin Eski Milletvekili Ersoy Bulut, eski ilçe başkanları Osman Orhan, Arslan Müftüoğlu, Naci İnan, Gökçin Yalçın, Yalçın Kayakılıç, Kasım Duman ve partinin ileri gelenlerini sahneye davet ederek birlik beraberlik mesajı verdi.5-kasim-201810075-kasim-201810095-kasim-201810365-kasim-201810345-kasim-201810375-kasim-201810155-kasim-201810385-kasim-201810165-kasim-201810415-kasim-201810055-kasim-201810185-kasim-201810195-kasim-201810205-kasim-201810215-kasim-201810225-kasim-20181023

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...