GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Belediyeden yolculara muz ikramı

06 Nisan 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

6-nisan-20184002Anamur Belediyesi, Kanserle Mücadele Haftası kapsamında Mersin-Antalya yolunda vatandaşlara muz ikramında bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Türe, Ören mahallesinde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı açıklamada, başta Anamurlu Prof. Dr. Osman Müftüoğlu olmak üzere birçok uzmanın kanseri önleyici gıda tavsiyeleri arasında muzun da bulunduğunu söyledi.

Mersin-Antalya yolunda seyahat eden vatandaşlara bu kapsamda uzmanların tavsiyesi doğrultusunda 2 benekli Anamur muzu ikram edeceklerini ifade eden Türe, “Hem vatandaşlarımızın kanserden korunmasına katkı sağlamayı hem de ilçemizin en önemli ürünü Anamur Muzu’nu tanıtmayı hedefliyoruz. Ben de enerjimi ve başarımı Anamur Muzu’na borçluyum. Herkese günde 2 tane tüketmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Etkinliğe katılan özel hastanede görevli doktor Uğur Neşet Demir, muzun barsak hareketlerini düzenlediğini belirterek, “Kabızlığa karşı faydalıdır. Potasyum, kalsiyom ve C vitamini içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser önleyici etki gösterir. Muzun kabuğu da cilt bakımında kullanılabilir. Günde 2 tane tüketilmesi tavsiye edilmektedir” diye konuştu.

Muzun besleyici değerinin yüksek bir gıda olduğunu belirten Dr. Yücel Yücetürk de “Bebekler için de çok yararlı. Düzenli tüketilmesi bağışıklık sistemini güçlendirmesi nedeniyle her türlü hastalığa, dolayısıyla kansere karşı koruyucu etki sağladığı belirlenmiş durumdadır. Anamur muzunun diğer muzlardan üstünlüğünü de biliyoruz. Kendine has kokusu ve tadıyla özgün bir üründür. Diğer muzlara tercih edilmesini tavsiye ederiz” dedi.

Daha sonra yoldan geçen araçlar durdurularak yolculara muz ikram edildi.6-nisan-201840016-nisan-201840036-nisan-201840056-nisan-20184006

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar