GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kuyucuoğlu’ndan iftar yemeği

23 Haziran 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

22-haziran-2017006CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, muhtarlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programlarını Anamur’da sürdürdü.

Kuyucuoğlu, Anamur programı öncesinde Mut ilçesinde kayısı ve erik üreticilerini ziyaret ettikten sonra partisinin Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ilçe örgütlerinde partililerle bir araya geldi. Kuyucuoğlu’nun ziyaretlerine CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Hakkı Işık da eşlik etti.

Kuyucuoğlu’nun Anamur’da düzenlendiği iftar programına Anamur ve Bozyazı’da görev yapan muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

İftarın ardından bir konuşma yapan Serdal Kuyucuoğlu, ülkenin son bir yıldır OHAL kapsamında çıkarılan KHK’larla yönetildiğini, meclisin devre dışı bırakıldığını, KHK’lar nedeniyle on binlerce insanın işinden atıldığını belirterek, “FETÖ ile mücadele edeceğiz diyerek OHAL ilan ettiler ama ne hikmetse FETÖ’nün siyasi uzantılarına dokunulmadı. Bir bankada hesap açtı diye insanları işten attılar ama FETÖ’nün ekonomik yapısını açığa çıkaralım, haksız yere aldığı kamu ihalelerini tespit edelim diye verdiğimiz araştırma önergesini reddettiler” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun böyle bir ortamda Adalet Yürüyüşü başlattığına işaret eden Kuyucuoğlu, “Bir anamuhalefet partisi lideri, ülkede adalet yok diyerek yollara düşüyorsa iktidarın on kere düşünmesi lazım. Şimdi birileri diyor ki, ‘CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu tutuklandı diye Kılıçdaroğlu yürüyüş başlattı.’ Berberoğlu’nun tutuklanması bu yürüyüşün başlatılmasında tek etken değildir. Berberoğlu’nun tutuklanması bardağı taşıran son damla oldu” diye konuştu.

Darbe girişiminin ardından yargıda 4300 civarında hakim ve savcının tasfiye edildiğini, bunların yerine AKP’de yöneticilik yapmış kişilerin atandığını kaydeden Kuyucuoğlu, “Böyle bir ortamda Sayın Genel Başkanımızın Adalet Yürüyüşü’nü başlatmasından daha doğal ne olabilir? Meclis devredışı bırakılmışsa, yargıda parti kadrolaşması başlatılmışsa, mahkemeler siyasetin etkisi altına girmişse ‘bu ülkede adalet yoktur’ diyerek yürüyüş yapmaktan başka çare kalmaz. Sayın Genel Başkanımız ne diyor? ‘Herkes için adalet’ diyor. Adalet herkese lazım olacak, Recep Tayyip Erdoğan için de yarın Adalet diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.22-haziran-201700722-haziran-2017008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
  • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
  • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
  • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...
  • abdulllah aydın: Sağlam bir ATATÜRK cü olduğuna ,nandığım Sayın Başkan:...
  • abdulllah aydın: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Diyorki:”Cahal et...
  • abdulllah aydın: Yeni seçilen başkan ve üyelere başarılar dilerim.İhrac...
  • Gökçin Yalçın: Başarılar diliyorum.
  • hüseyin kocoglu: meraba arkadaslar kuzu göbegi alıyoruz ve toplatıyoruz...
  • Şeref Koz: Yaşlıya, hastaya, düşküne sağlıklı bakabilmek için oğlu, kızı...