Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

4 Partinin meclis üyelerinden ortak bildiri

27 Temmuz 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Akdeniz Belediye  Meclisinden 15 Temmuz Darbe Girişimine Karşı Ortak Bildiri.

Akdeniz Belediyesi Meclisi çatısı altında bulunan tüm siyasi partiler; HDP, CHP, Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri, 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı gerçekleşen darbe girişimine karşı ortak bir bildiri okudu. Bildiride, ” Halkımızın, darbecilerin tank, uçak ve helikopterlerine karşı kararlı ve onurlu duruşu ve darbecilere direnişi, dünya demokrasi tarihinde unutulmaz harflerle yer alacaktır” denildi.

Ortak bildirinin okunduğu basın açıklaması, belediye konferans salonunda, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk’ün de katılımıyla gerçekleşti. Bildiri öncesi kısa bir konuşma yapan Eş Başkan Türk, darbe girişimine direnirken yaşamlarını yitiren yurttaşlara rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Eş Başkan Türk, “İlkesel olarak her şart ve koşulda darbelere karşıyız. Çünkü darbeler ülkeyi 20-30 yıl geriye götürür. Geçmişte darbelerin yarattığı yıkım ve acıları hep birlikte yaşadık. Ancak 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimine karşı halkımızın kararlı duruşu ve bugün buradaki birlikteliğimiz çok anlamlı ve önemlidir” dedi. Türk’ün konuşmasının ardından, Akdeniz Belediye Meclisi çatısı altında bulunan siyasi partiler adına, Meclis Üyesi Murat Özpaksoy, ‘Darbe Karşıtı Ortak Bildiri’yi okudu. Meclis’in ortak bildirisi şöyle:

AKDENİZ BELEDİYE MECLİSİNİN

15 TEMMUZ’DA GERÇEKLEŞTİRİLMEK İSTENEN DARBE GİRİŞİMİ’NE KARŞI ORTAK BİLDİRİSİDİR!

“BİZLER… Akdeniz Belediyesi Meclisi çatısı altında bulunan HDP, CHP, AK Parti ve MHP’li tüm meclis üyeleri olarak; Milletimizin kendi iradesine, Hükümete ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik, 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı girişilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz! Ülkemizin birliğini, beraberliğini ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi, Türkiye demokrasi tarihinde kara bir leke ve bir utanç olarak yer alacaktır. Onurlu bir direniş sergileyen halkımız, darbecilerin karşısında geri adım atmamış, bedenini siper ederek tankların, uçakların ve helikopterlerin karşısında kararlılıkla durmuştur. 15 Temmuz gecesi halkımız, kanlı darbe girişimine karşı kendi iradesine sahip çıkmıştır. Halkımızın bu kararlı duruşu ve darbecilere karşı direnişi, dünya demokrasi tarihinde unutulmaz harflerle yer alacaktır. Herkes bilmelidir ki geçmişte de yaşanan tüm darbelerde insan hak ve özgürlükleri ihlal edilmiş, birçok insan cezaevlerine kapatılırken, hukuk rafa kaldırılarak her kesimden binlerce insanımız işkenceye maruz kalmıştır. Geçmişte yaşadıklarımız, bizlere bu ülkede darbelerin neye mal olduğunu göstermiştir. Sorunun çözümü acil demokrasidir. TBMM’deki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz gibi Akdeniz Belediyesi Meclisi de darbe girişimine karşı ortak bir tavır, duruş ve anlayış içerisindedir. Bu ortak tavır, milli iradeyi ve milletimizi daha da güçlendirmiştir. Mersin ve Akdeniz’de yaşayan halklarımızın seçilmiş temsilcisi olarak bizler, tüm yurttaşlarımız ve kurumlarımızla birlikte demokrasinin, hukukun, evrensel insan hakları ve eşitliğinin yanındayız. Halkımızın demokrasi iradesine hep birlikte sahip çıkıyoruz ve sonsuza dek de sahip çıkacağız. Zira Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir. MİLLETİMİZ MÜSTERİH OLSUN! Kanlı darbe girişimine direnirken şehit olan bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına en derin taziyelerimizi iletir, yaralanan yurttaşlarımıza da acil şifalar dileriz. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN!”

haberl00114

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin