GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Huzurevi Vakfı resmen kuruluyor

12 Haziran 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

13-haziran-20161020Konu ile ilgili Anamur Belediye Meclis Salonunda toplantı düzenlendi.

Anamur Huzurevi Derneği Başkanı Tuğrul Ayhan, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında vakfın kuruluş çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirterek, vakıf senedinin notere onaylatıldığını, pazartesi günü de tescil için ilgili mahkemeye götürüleceğini kaydetti.

Huzurevinin avan projesini hazırlayan Prof. Dr. Hasan Şener de mimari projenin hazır olduğunu ifade ederek, ?İnşaat, makina, elektrik, statik projelerle ilgili görüşmelerimizi yaptık. Özellikle 100 bin lira değerindeki inşaat projesini ücretsiz yaptırabileceğiz. Diğer projeleri ise maliyetine çizdireceğiz. Bu proje çalışmaları eylül ayı sonuna kadar tamamlanmış olacak. Daha sonra inşaat ruhsatı için Belediye?ye başvurulacak? dedi.

Kaba inşaatın 10 milyon liraya mal olacağını belirten Şener, binanın 100 oda ve sosyal alanlardan oluşacağını, 120-200 kişiye hizmet verecek şekilde tasarlandığını kaydetti.

Belediye Başkanı Mehmet Türe ise işlemler tamamlandıktan sonra projenin ihaleye çıkarılacağını belirterek, projeyi hayata geçirmek için belediye olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi. Vakfın geçici yönetim kurulu Tuğrul Ayhan, Kamil Körhasanoğulları, Mehmet Türe, Sadise Seymen, Türkan Kasapoğlu, Gökçin Yalçın ve Mehmet Şeref Koz?dan oluştu.

Mütevelli Heyeti ise Prof. Dr. Hasan Şener, Prof. Dr. Mehmet Ersoy, Mehmet Türe, Tuğrul Ayhan, Kamil Körhasanoğulları, Mehmet Şeref Koz, Ali Oğuz, Mehmet Ali Keskinaslan, Osmaniye Kurşun, Yeşim Kaya, Arzu Kılıç, Hüseyin Gürel, Aslıhan Dolu, Türkan Kasapoğlu, Hasan Güzel, Cevdet Uçar, Sevgi Erdoğan, Mehmet Nizamoğlu, Sadise Seymen, Yılmaz Bulut, Gökçin Yalçın, Orhan Sunaç, Tahsin Ünlü, H. Ahmet Güven, Selver Sevim Yalçın, Ahmet Peskütancı, Uğur Afyoncu, Memiş Tüzün ve Durali Baysal?dan oluştu.13-haziran-20161019

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar