GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Açık öğretim ve LYS için imza toplanacak

01 Aralık 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

ppuiuilui8va004Açık öğretim ve LYS sınavlarının Anamur’da yapılabilmesi için imza kampanyası başlatılacak.

Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen toplantıda, açık öğretim sınavları ile ÖSYM’nin il merkezinde gerçekleştirdiği LYS’nin Anamur’da da yapılması için atılacak adımlar ele alındı. Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Burçin Cevdet Çetinsöz, açık öğretim ve LYS’ye giren öğrencilerin, ulaşım zorluğu ve konaklama sorunları yaşadıklarını belirterek, “Bu sıkıntıların giderilerek fırsat eşitliğinin sağlanmasını istiyoruz. Bunun için eğitim camiası olarak birlikte hareket ederek bu sınavların Anamur’da da yapılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Yaptığımız ilk görüşmeler olumlu geçti. Bu sınavların ilçemizde de yapılması, sınava girecekler için büyük kolaylık olurken, Anamur ekonomisine de katkı yapacaktır” dedi.

Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan da zaman geçirmeden çalışmalara başlayacaklarını ifade ederek, “Bütün okullarımızda imza toplayacağız. Ayrıca bu kampanyaya ilçemizdeki sivil toplum örgütlerinin de destek vermesini isteyeceğiz. Diğer taraftan bu isteğimizi siyasilere de ileteceğiz” diye konuştu.

İmza kampanyası başlatılması kararlaştırılan toplantıda, sendika temsilcileri de üyelerin yanı sıra kent merkezinde 3 ayrı yerde stant oluşturarak vatandaşlardan imza toplayacaklarını, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinin de kampanyaya katılımının sağlanacağını kaydettiler.

Toplantıya, Çetinsöz ve Dağıstan’ın yanı sıra Türk Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Harun Taşdemir, İlksan İl Temsilcisi Hayrı Kılınç, Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Gürgan Temiz ve Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi İlyas Mercan katıldı.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar