Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur Tarım ve Gıda Fuarı açıldı

08 Ekim 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur 2. Tarım ve Gıda Fuarı, törenle açıldı.

Açılış öncesi Anamur Ticaret ve Sanayi Odası önünden fuar alanına kadar protokol ve halkın katılımıyla yürüyüş düzenlendi.

Fuar alanı olarak düzenlenen Şehit Atanur Bal Semt Pazarı?ndaki açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başladı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, fuarın amacının başta iyi tarım uygulamalarına katkıda bulunmak olduğunu belirterek, ?Amacımız, üreticiyi işin uzmanı mühendislerle buluşturmak, yeni teknolojiyle tanıştırmak, firmalarımızın üreticiyle birebir temasını sağlamak, tarım ürünlerimize sahip çıkmak, ürünlerimize Pazar bulunmasına ve pazarlanmasına katkıda bulunmak, ulusal ve uluslar arası düzeyde markalaşmak, bölge esnafımıza katkıda bulunmak ve yöremizin tanıtımını yapmaktır? dedi.

CNR Pozitif Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Erdem Taylanlı da fuarı en kısa sürede uluslar arası alana taşımayı hedeflediklerini ifade ederek, ?Fuarımız Türkiye ve bölge ekonomisine ciddi anlamda katma değer sağlayan, muz ve çilek gibi tarımsal ürünlerin üreticileriyle, üretim aşamasına kullanılan her türlü ürünün tedarikçisini bir araya getirmek ve yeni teknolojilerin entegrasyonu ile verimliliğin arttırılmasına katkı sağlamayı hedeflemektedir? diye konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Projeler Koordinatörü Tahsin Tüfekçi ise bakanlığın tarıma verdiği destekleri aktardığı konuşmasında, ?Anamur?da açılan bu fuarın özellikle tarımsal üretimde bulunan üreticilerimizin ve diğer ziyaretçilerin ufkunun açılmasına katkı sağlayacağına inancım tamdır? dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da Büyükşehir yasasında tarım konusunda eksiklikler bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

?Yasa, Büyükşehir belediyeleri tarımsal konularda yardımcı olabilir dediği için dolambaçlı yollardan üreticimize destek vermeye çalışıyoruz. Şu ana kadar 52 tane kooperatif kurdurmuşuz. Köylerin tüzel kişilikleri kalktığı için bizim muhatabımız yok. Özellikle bu konularda. Onun için vatandaşlarımıza kooperatifleşmelerini öneriyoruz. Kooperatifleştikleri takdirde biz de vatandaşlarımıza lojistik destek sağlamaya çalışıyoruz.?

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı ve stantlar gezildi. Yaklaşık 100 firmanın katıldığı fuar 11 Ekim Pazar akşamına kadar açık kalacak ve saat 10.00 ile akşam 20.00 arasında ziyaret edilebilecek.haberklklkl015haberklklkl001haberklklkl002haberklklkl003haberklklkl004haberklklkl005haberklklkl006haberklklkl007haberklklkl008haberklklkl009haberklklkl010haberklklkl011haberklklkl012haberklklkl013haberklklkl014haberklklkl016haberklklkl017haberklklkl018haberklklkl019haberklklkl020

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar