Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ortaköy İlk-Orta Okulunda sanat günü kutlandı.

18 Nisan 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Ortaköy mahallesi “Hidayet Sinanoğlu İlk-Orta okulunda Dünya sanat günü, sanatsal etkinliklerle kutlandı.

Dünya Sanat Günü kutlamasında resim öğretmeni Nazlı Akdeniz Karaşah tarafından okul bahçesine hazırlanan tuval ve paletlerle öğretmen ve öğrencilerimiz resimler çizip boyama yaptılar. Etkinlik eğlenceli bir ortam oluşturdu. Okulda panayır havası yarattı. Çocukların resme karşı ilgilerinin oluşmasını ve artmasını sağlayan Sanat Günü okuldaki herkes tarafından büyük bir beğeni topladı.

Önemli gün ve haftaların hakkıyla kutlanması dahilinde herkes üzerinde etkisinin ne kadar büyük olduğunu söyleyen Okul Müdürü Hasan Asa ; Resim öğretmeni Nazlı Akdeniz Karaşah’a Teşekkür etti.

Dünya sanat günü etkinlikleri nasıl başladı?

Türk sanatçı ve Ulusal Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı Bedri Baykam, International Associations of Art (IAA), (Türkçe:Uluslararası Sanat Derneği)’ın 2011 yılında Meksika’da yapılan genel kuruluna Türkiye temsilcisi olarak katılmıştır. Baykam, toplantıda Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ın Dünya Sanat Günü olarak kutlanmasını önerdi. Bu öneri çoğunluk oyu alarak, her yıl 15 Nisan tarihinde World Art Day (WAD) olarak kutlanılması kararı alındı.

haber00120haber00216haber00312haber00410haber0059haber0067

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar