GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Demirören’deki yangında ‘ihmal’ şüphesi

15 Kasım 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

48on9op5158gg4004Anamur’un Demirören mahallesinde meydana gelen orman yangını büyümeden söndürüldü.

Dün akşam saatlerinde elektrik hattı geçen bölgeden başlayan yangın Mersin Antalya yoluna ulaştığı sırada ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yaklaşık 2 hektarlık çam ormanının zarar gördüğü yangının kontrol edilmesinin ardından soğutma çalışması yapıldı.

30 YILLIK ELEKTRİK HATTINA HİÇ BAKIM YAPILMAMIŞ

Bölgede yaşayan vatandaşlar, 25 Eylül tarihinde 5 hektarlık orman ve bahçenin zarar gördüğü yangının da aynı noktadan başladığını belirterek, iki yangının da elektrik hattından çıktığını öne sürdüler. 30 yıllık elektrik hatlarına dağıtım şirketini uyardıkları halde bakım yapılmadığını ifade eden köylüler, ilk yangından sonra da hatların değiştirilmediğini kaydettiler. Yangınlarda ihmali olanların belirlenerek gereken cezanın verilmesini isteyen köylüler, yetkilileri  göreve çağırdılar.

186 KARMAŞASI

Bu arada Mersin Antalya yolu üzerinde bulunan Tenzile, Melleç ve Uçarı köylerinde kış aylarının gelmesiyle elektrik kesintilerinin yoğunlaştığı kaydedildi. Bölgedeki vatandaşlar, 186 hattını aradıklarında Adana’dan cevap verildiğini ve sorunları ile ilgilenilmediğini ifade ederek, “Biz mahallede elektrik kesildiğini nedenini ve ne zaman elektrik verileceğini soruyoruz. Telefondaki görevli bilgisayarda böyle bir kesintinin görünmediğini söyleyerek kayıt oluşturuyor. Fakat daha sonra bize herhangi bir geri dönüş olmuyor. Adana’daki görevliler Anamur’da neler olup bittiğini bilmiyor” diye şikayetlerini dile getirdiler.

Hiçbir şirket yetkilisine ulaşılamadığını belirten köylüler, yetkililerin soruna çözüm bulmasını istediler.48on9op5158gg400148on9op5158gg400248on9op5158gg4003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar