GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Model Sel Kontrol Çalışmaları Yerinde İncelendi

27 Haziran 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

5nmpowytr4005Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Erdemli İşletmesi Hacıalanı Mevkiinde, proje ve finansmanı ÇEM (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü) Genel Müdürlüğünce karşılanan ve uygulaması yapılan  ?Eğitim Amaçlı Model Sel Kontrol Çalışmaları? yerinde incelendi.

Yapılan çalışmaların üzerinden bir yıl geçmesi ve gelinen noktada elde edilen faydaların yerinde görülmesi için yapılan incelemelere; Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Hanifi Avcı, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gözükara, Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Orman Bölge  Müdür Yardımcıları Yalçın Akın ve Mehmet Çelik, Erdemli Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman ve beraberindekiler katıldılar.

Proje kapsamında yapılan ekskavatörle gradoni şeklinde toprak işlemesi (Buror Teras), ekskavatörle alt toprak işlemesi (Meror Teras), işçi ile teras yapımı, servis yolu, çalı takviyeli teras yapımı, kuru duvar eşik, taş dolgulu ahşap eşik, gabion eşik, geonit eşik, kafes tel çit, geonit çit teras, çalı takviyeli teras, örme çit, taş kordon gibi erozyon ve sel kontrolü amaçlı yapılan tesislerin, üzerinden geçen bir yıllık sonuçlar değerlendirildi.

Yurt içi ve yurt dışından gelecek ormancılara eğitim amaçlı olarak gösterilecek ve  Akdeniz Bölgesinde bir ilk olan erozyon ve sel kontrol amaçlı tesislerde, yapılan değerlendirmeler sonrasında günün yorgunluğu içilen çaylarla atıldı.5nmpowytr40045nmpowytr4031

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar