Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Öğrencilerden hemşirelere kutlama

14 Mayıs 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

4mldl54022Özel Anamur Hızır Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Hemşireler Günü dolayısıyla sağlık kurumlarını ziyaret ederek hemşirelere çiçek verdi.

Okul Müdürü Mustafa Yıldız, ziyaret öncesinde okulda düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında yaptığı açıklamada, önümüzdeki eğitim öğretim yılında ebe, hemşire, acil tıp teknisyenliği kadrolarına yeni yasal düzenleme nedeniyle personel yetiştirmek üzere öğrenci alamayacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bu kanun uyarında sağlık meslek liseleri bundan böyle ebe yardımcısı, hemşire yardımcısı ve sağlık bakım teknisyeni kadrolarına eleman yetiştiren öğrenciler alabilecek. Öğrencileri hangi esas ve usullere göre alacağımız ise halen belli olmamıştır. 9. sınıfa alacağımız öğrencilerin ders müfredatı da henüz belli olmamıştır.”

Meslek dersi öğretmeni Zühal Çelik de hemşirelik mesleğinin Florance Nightingale tarafından 1854-56 Kırım Savaşı sırasında Üsküdar’daki Selimiye Kışlası’nda hasta bakım hizmeti ile başlatıldığını belirterek, Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs’ın Hemşireler Günü olarak kutlandığını söyledi.

Hemşirelerin eğitim kalitesinin yükselmesiyle hasta bakımında da kalitenin artacağını vurgulayan Çelik, “Bu yönde öğrenci yetiştirmeyi temel ilke edinerek Kazım Burak Cankurt tarafından bu eğitim öğretim yılı başında hizmete başlayan okulumuzda 53 Hemşirelik, 24 Acil Sağlık Hizmetleri öğrencisi ve 13 öğretmenle eğitim öğretimi sürdürüyoruz. Amacımız Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, bilgili, çağdaş, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden milli ve manevi değerlere sahip personel yetiştirmektir” diye konuştu.

Öğretmenler ve öğrenciler, daha Anamur Devlet Hastanesi’nde Başhemşire Makbule Türkay ve servislerde görev yapan hemşireleri ziyaret ederek karanfil verip Hemşireler Günü’nü kutladılar.

Ekip, diğer sağlık kurumlarını da ziyaret ederek hemşirelerin gününü kutladı.4mldl540194mldl540204mldl540214mldl540234mldl54024

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin