GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Andımız için basın açıklaması.

13 Ekim 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Eğitim-İş, ADD, CHP, Milli Merkez kurucuları, TGB ve CHP Gençlik kolları bir Andımızın kaldırılışını protesto ettiler.

Andımızın kaldırılışını protesto için yeni Cumhuriyet meydanında toplanan kalabalığa CHP gençlik kolları Başkanı Nuri Özgün  bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Daha sonra konuyla ilgili açıklamayı Eğitim İş Anamur temsilcisi Uğur inan yaptı. İnan, AKP’nin ulusal değerlerle kavgalı olduğunu öne sürerek ” AKP bu seferde Andımızı hedef almıştır” dedi.  İnan, Danıştay 8 dairesinin 2011/982 numaralı  kararını örnek göstererek “Türk kelimesi bir ırkı değil Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan tüm vatandaşların ortak adıdır” dedi.

İnan “Bu paketten emperyalizm ile içerdeki etnik ve dinsel temelli bölücülerin ittifakı çıkmıştır. Şer ittifakları ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar Laik Türkiye Cumhuriyetini yıkamayacaklardır. Tam aksine bu millet AKP diktasını tarihe gömeceklerdir” dedi. Basın açıklaması, Nuri Özgün’ün kalabalığa andımızı hep birlikte okutmasının ardından sona erdi.

haber0042haber0011haber0035haber0022

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar