GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Türe, kredi için Meclis’ten yetki istiyor

02 Eylül 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

a4tlkt001Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Atıksu Arıtma Tesisi yapımında kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.?den kredi çekmek için meclisten yetki isteyecek.

Yarın saat 10.00?da başlayacak Belediye Meclisi toplantısında görüşülecek madde, Atıksu Arıtma Tesisi yapımında harcanmak üzere İller Bankası A.Ş.?den 5393 sayılı Belediye Kanunu?nun 68. maddesi d bendinde belirlenen toplam borç stoku limitine uyma şartı aranmaksızın kredi kullanılması ve faiz, vergi, harç vb. giderler de dahil olmak üzere maliyetin tamamının BELDES ödeneğinden karşılanması için Başkan Türe?ye yetki verilmesini içeriyor.

Madde ayrıca, ödemelerin yapılamaması durumunda bu krediyle elde edilen tesis, inşaat ve bütün gayrimenkuller ile araç, gereç ve malzemenin, İller Bankası A.Ş?ye ipotek ve rehin edilmesi, belediye mülkiyetindeki her türlü gayrimenkulün ipotek verilmesi, belediyenin her türlü gelir, hak ve alacaklarının terhin ve temlik edilmesi ve belediyeye ait her türlü ticari işletmenin rehin verilmesi için de Başkan Türe?ye yetki verilmesini kapsıyor.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar