Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur HEM den yıl sonu sergisi

01 Haziran 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2012-2013 eğitim öğretim yılı sene sonu sergisi açtı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ethem Ziya Alıçlı, Belediye Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi?ndeki serginin açılışında yaptığı konuşmada, merkez binası, mahalle ve köylerde 265 meslek edindirme ve sosyal kültürel kurs açtıklarını belirterek, bu kurslara 3 bin 138 kadın ve 2 bin 361 erkek kursiyerin katılarak sertifika aldığını söyledi.

Halk Eğitimi Merkezi?nin engellilerin kurs alabileceği şekilde düzenlendiğini ifade eden Alıçlı, okuma yazma bilen ancak diploması olmayan vatandaşlara seviye tespit sınavı yaparak ilkokul diplomasına denk diploma verdiklerini kaydetti.

Alıçlı her yıl açılan kurslarda eğitim alan kadınların ürettikleri ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağladıklarını ifade ederek, ?Böylelikle ilçe ekonomimize önemli bir katkı sağlayan kadınlarımızı kutluyorum. Onları eğiten usta öğreticilerimiz ve müdürlük çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum? dedi. Alıçlı, konuşmasının ardından Belediye Başkanı Mehmet Türe, CHP İlçe Başkanı Nevin Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan ve Şube Müdürü Muhsin Bozdağ ile birlikte kurdeleyi keserek sergiyi açtı. Açılışın hemen ardından Kaymakam Cengiz Cantürk de protokole katılarak sergiyi gezdi ve ürünler hakkında bilgi aldı.

hem001hem002hem003hem004hem005hem006hem007hem008hem009hem010hem011

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. Tunç Alper Yorumu:

    bunlar mı çağdaş-laik ve Atatürk’ün hedeflediği halk Eğitimciler?
    Suudi Arabistan kadını bile değişiyor? (Bazıları hariç)Düzene uy,gelsin ücret ..

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar