GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bihlun Tamaylıgil’in Anamur ziyareti

11 Mart 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Türk kadınının şiddet gördüğünü ve baskılara maruz kaldığını belirterek, ”Hükümet, ‘16. büyük ekonomiyiz’ diyor ancak kadınlarımız işsiz, çocukları işsiz” dedi.
Partisi’nin Anamur İlçe Örgütü’nce düzenlenen Kadınlar Günü etkinliğine katılmak üzere Anamur’a gelen Tamaylıgil, burada yaptığı konuşmada, partiye kadın eli değmesinin başarıyı arttırdığını belirterek, ”Akdeniz’in güzel bir ilçesinde, ilçe başkanımız Nevin Özel, başarı rüzgarları estiriyor, bunun devamını diliyorum” dedi.
Dün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kutlandığını ancak Türk kadınının şiddet ve baskı gördüğünü ifade eden Tamaylıgil, şunları söyledi:
”Hükümet, ”16. büyük ekonomiyiz” diyor ancak kadınlarımız işsiz, çocukları işsiz ve gelecek kaygısı içinde yaşıyorlar. Fakat şunu unutmasınlar, biz Türk kadınları emperyalistlere karşı bağımsızlık savaşını nasıl kazandıysak, haklarımız için verdiğimiz demokratik mücadeleyi de kazanacağız.”
Basına yansıyan İmralı tutanakları ile ilgili değerlendirmede de bulunan Tamaylıgil, şöyle devam etti:
”Kutsal ittifak tutanakları ortaya çıkıyor, Başbakan sus pus oldu oturuyor. Recep Tayyip Erdoğan’a buradan soruyorum; bu tutanaklarla ilgili ne diyorsun? Burası muz cumhuriyeti değil, bir hukuk devleti ve hukuk her zaman herkese lazım. Kişileri birbirine düşüren böyle bir iktidar görülmedi.”
Tamaylıgil, Mersin’de yerel seçimlerde başarılı olmak için çok çalışmaları ve geçmişte yaşananların unutulması gerektiğini belirterek, ”En önemli görevimiz ülkemize, CHP’ye ve Atatürk’e sahip çıkmaktır. Bunun için de seçimde başarılı olmak zorundayız. Birbirimizin arkasında, önünde değil yan yana, omuz omuza durarak, birbirimizi severek Mersin’deki bütün belediyeleri kazanmak için çalışmalıyız” diye konuştu.
Tamaylıgil, konuşmasının ardından parti binasındaki ‘Anamur’da kadın olmak’ konulu fotoğraflar ve partili kadınlar tarafından hazırlanan el işi ürünlerin yer aldığı sergiyi gezdi. Partili kadın yöneticilerin hediyelerini kabul etti.
Tamaylıgil’e CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ve İl Başkanı Mehmet Faruk Akar da eşlik etti.13ys2dgz5-00113ys2dgz5-00213ys2dgz5-00313ys2dgz5-00413ys2dgz5-005

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Aziz Saydam: Hayırlı olsun, inşallah partimizi en iyi şekilde temsil edip...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın