Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur esnafına kredi müjdesi

25 Ocak 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, takip oranının düşmesiyle kredi limitinin 70 bin liraya yükseldiğini söyledi.

Özdemir, kooperatif binasında eski başkan Aydın Çelik ile bazı eski yöneticilere teşekkür plaketi vermek üzere basın toplantısı düzenledi.

Özdemir, eski Başkan Aydın Çelik?in 16 yıl, eski yöneticilerden Süleyman Bulut?un 40 yıl ve Hasan Dalaklıoğlu?nun da 30 yıl boyunca görev yaparak kooperatife hizmet ettiklerini belirterek, ?Kendilerine uzun yıllar boyunca yaptıkları hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyoruz? dedi.

Eski Başkan Aydın Çelik de yeni yönetime bu jestleri için teşekkür ederek, çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Özdemir, konuşmaların ardından Çelik, Bulut ve Dalaklıoğlu?na teşekkür plaketi verdi.

KREDİ LİMİTİ 70 BİN LİRA OLDU

Plaket töreninin ardından çalışmalar hakkında bilgi veren Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, geçtiğimiz yıl Ekim ayında takip oranının yüzde 34?e düşmesiyle kredi limitinin 60 bin liraya yükseldiğini belirterek, ?İstikrarlı çalışmalarımızı sürdürdük ve şu anda kredi limitimiz 70 bin liraya yükseldi. 25 bin liraya kadar olan kredilerde faiz oranı yıllık yüzde 6, bu rakamın üzerindeki kredi miktarları için de yüzde 7,8?dir? dedi.

Özdemir, 2012?nin Kooperatif Yılı olduğunu ve yıl boyunca kooperatifleri yaygın hale getirip işlevini arttırmak üzere yapılacak çalışmaların ilk adımlarının atıldığını ifade ederek, ?Çalışmalar kapsamında, yeni özel bir veri tabanı oluşturulacak. Bu sayede merkezi sistem kurulacak ve bütün kooperatiflerin izlenebilirliği sağlanacak. Kooperatif girişimciliği arttırılıp desteklenecek. Yöneticilere eğitim ve sertifika zorunluluğu getirilecek. Kooperatifler arası işbirliği sağlanacak. Kooperatiflerin finansman kaynağı arttırılacak. Profesyonel yönetici ve personelle düzenli bilgi akışı sağlanacak? dedi.

Göreve başlamalarından itibaren ortaklarla birebir ilgilenip isteklerine çözüm bulmaya çalıştıklarını ifade eden Özdemir, ?Kredilerimizi 1,2,3,4 yıl vadeyle kullandırabiliyoruz. Başvuru tarihinden itibaren bir hafta içinde kredi kullandırıyoruz. Ortaklarımızı ve tüm esnafımızı kooperatifimize bekler kredi ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yaparız? diye konuştu.

Toplantıya, yönetim kurulu üyeleri Nazir Aslan, Ali Aydın ve Fatih Boz da katıldı.1ypxcjlyz50011ypxcjlyz50021ypxcjlyz50031ypxcjlyz5004

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar