GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Minareye yıldırım düştü, imam ucuz kurtuldu

20 Aralık 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da yıldırım isabet eden minarenin bir bölümü yıkıldı. Caminin elektrik tesisatının yandığı olayda, cemaati bekleyen imam yara almadan kurtuldu.

Yağışın etkili olduğu ilçeye bağlı Ören beldesinde, Ortaköy Camisi’nin minaresine sabaha karşı yıldırım isabet etti. Minarenin bir bölümünün yıkılmasına neden olan yıldırım, caminin elektrik tesisatına da zarar verdi.

İmam Sait Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıldırım düştüğü sırada sabah namazı için camide cemaati beklediğini belirterek, ”Büyük bir gürültü oldu ve elektrik kesildi. Ne olduğunu anlayamadım. Dışarıya çıktığımda minarenin parçaları avluya dağılmıştı. Cemaat henüz gelmemişti, Allah korudu” dedi.

Kendini de kontrol ettiğini ifade eden Şimşek, zarar gören elektrik tesisatından kıvılcım sıçraması sonucu ceketinin bir kısmının yandığını anlatarak, ”Yara almadan kurtulduğuma şükrettim” diye konuştu.

Olayın ardından jandarma ekipleri camide güvenlik önlemi alırken, Belediye Başkanı Mehmet Türe, camiye gelerek imam Sait Şimşek ve vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.34typ2yml001034typ2yml000934typ2yml001534typ2yml0016

34typ2yml0011134typ2yml001234typ2yml0013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar