GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Belediyeden Ramazan denetimi

23 Temmuz 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ramazan Ayında denetimlerini sıklaştırdı.
Anamur?daki gıda üreten ve satan işyerlerinde Ramazan Ayı dolayısıyla yapılan denetimlere 2 ekiple yaklaşık 15 zabıta memuru ve Zabıta Müdürü Kılıçarslan Oğuz bizzat katıldı. Fırın, pastane, market, çay salonları ve gıda üretimi alanlarının denetiminde hijyen şartlarına uymayan işyerlerine uyarı ve para cezaları yazıldı.
Denetimlerde bazı işyerlerinin hijyen şartlarına uymadığı, tarihi geçmiş maddeler kullandığı ve haşereler görüldü. Bu işyerleri ile ilgili tutanak tutulurken bir dahaki denetimde aynı şartlarla karşılaşılması durumunda işyeri kapatma cezası uygulanacağı bildirildi.
Anamur Belediyesi Zabıta Müdürü Kılıçarslan Oğuz, yaptığı açıklamada, ?Zabıta Müdürlüğü ekipleri düzenli olarak denetim yapmaktadır. Ramazan öncesi ise vatandaşlarımızın gönül rahatlığı içerisinde olması için bu denetimimizi sıklaştırdık. Ben de bizzat denetimlere katılarak ekiplerimizin başında bulundum? dedi.
Denetimlerde bazı işyerlerinin kanunlarda belirtilen şartlara aykırı hareket ettiğini tespit ettiklerini ifade eden Oğuz, ?Düşünün tarihi geçmiş bir yağ fıçısı gıda imalatında kullanılabiliyor, ama bu görevli arkadaşlarımızca tespit edildi ve imalathanesi bulunan işyerine gerekli ceza uygulandı. Zabıta Müdürlüğü olarak biz 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Kimseyi Vatandaşın sağlığı ile oynattırmayız. Kimseye müsamaha göstermeyiz? diye konuştu.
Zabıta Müdürü Kılıçarslan Oğuz, ramazan ayı boyunca denetimlerin sıklıkla süreceğini ifade etti.rlmduxzzs002

rlmduxzzs003rlmduxzzs001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar