GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ödemeli aramalara dikkat

17 Temmuz 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

rlmdufvz001‘Sayın abonemiz, bu bir ödemeli aramadır’ cümleleriyle başlayan ödemeli aramayı cevaplandıran abonenin faturasına ücret ekleniyor.
GSM operatörleri bu konuda farklı uygulamalara imza atıyor. Turkcell Müşteri Hizmetleri yetkilileri, ödemeli arama hizmetinde ücret uygulama-sının 15 Eylül 2011′den bu yana devam ettiğini söyledi.
Çağrı başına 29 kuruş olan ekstra ücretin 12 Haziran itibarıyla 39 kuruşa çıkartıldığı bilgisini verdi. Yetkililer, ödemeli aramayı kabul edip ‘1′ tuşuna basan her kullanıcının faturasına 39 kuruş yansıdığını, ayrıca konuşmasının da kendi tarifesi üzerinden fiyatlandırıldığını aktardı. Vodafone’da durum farklı. Ödemeli aramalarda direkt bağlanma hizmeti verilmiyor. Bunun yerine kullanıcıya ‘Beni ara’ ya da ‘abone sizi beklemektedir’ şeklinde çağrı geliyor. Bu mesajı alan kullanıcı karşı tarafa kendi tarifesi üzerinden dönüş yapıyor. Avea kullanıcıları ödemeli aramayı kabul etmeleri halinde kullandıkları tarifenin dışına çıkılarak dakikası 41,5 kuruştan ücretlendiriliyor.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar