GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’dan teröre sert tepki

20 Ekim 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da siyasi partilerin ilçe teşkilatları ve sivil toplum örgütleri ortak basın açıklamasıyla terörü protesto ettiler.
Anamur sebze ve meyve halinde toplanan kalabalık, saat 12.00′dan itibaren yürüyerek ve “kahrolsun PKK, Atatürk’ün askerleriyiz, şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atarak Mersin - Antalya yolu üzerindeki kavşağa geldi.
Burada, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından, şehitlerin isimleri okundu.
Daha sonra Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, hazırlanan ortak basın açıklamasını okudu. Türe, artık hiçbir vatandaşın terör konusunda sabrının kalmadığını belirterek, “Terör örgütünün ve onun meclisteki uzantısı olan partinin ülkemiz üzerindeki emelleri ve onlara destek veren dış ülkelerin tutumu hain çapulcu topluluğunu cesaretlendirmektedir. Bu iki yüzlü topluluk bir taraftan siyasi çözümden yana gözükürken diğer taraftan haince ve kalleşce terörist saldırılarını ara vermeden sürdürmektedir” dedi.
İmralıdaki bebek katilinin bir danışman edasıyla hâla fikirlerini açıklamasının onur kırıcı bulunduğunu ifade eden Türe, şöyle devam etti:
?Unutulmamalıdır ki demokratikleşme ve özerklik adı altında sürdürülen bu hain kampanya ve projenin üniter yapımızı yıkmayla yönelik olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Hiç heveslenmesinler üniter yapımızı birlik ve beraberliğimizi kanımız, canımız pahasına koruyacağız? Milli kimlik altında etnik kimlikten şikâyetçi değiliz? Herkesin etnik kimliğine saygılıyız? Biz zaten biriz, etle tırnak gibiyiz. Çünkü biz bir milletiz? Türk milletiyiz. Polisimize Askerimize haince her ortamda, her koşulda saldırının karşılıksız kalacağını sananlar aldandıklarını mutlaka göreceklerdir. Emperyalist amaçlar ve projelere taşeron olarak hizmet eden hainlerin kalleşçe saldırılarını ve buna destek veren tüm ülkeleri esefle kınıyoruz.?
?Bu vatan uğruna canını vermiş şehitlerimize ve yaralanmış gazilerimize ve halen terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize canlarının, kanlarının boşa gitmeyeceğini bu ülkenin asla ve asla bölünmeyeceğini ülke içerisindeki gaflet, dalalet, hatta hıyanet içinde olanları ise asla unutmayacağımızı haykırmak istiyoruz? diyen Türe, konuşmasını şöyle sürdürdü:
?Güçlü bir Türkiye’den korkan, bunun için planlar yapan, bizi kaos ortamına çekmek isteyen ve maşa olarak bu gibi hain toplulukları kullananlara sesimizi duyurmak istiyoruz. Kılıçaslanların, Fatihlerin torunları Atatürk’ün çocukları olarak, aynı medeniyetin mensuplarını ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.?
Terörü önlemek için “Milli İrade” gerektiğini, bu iradenin de, hükümetten siyasi irade, askerden fiziki irade, toplumdan da psikolojik irade birlikteliğiyle sağlanabileceğini vurgulayan Türe, ?Bu unsurlardan biri topal kalırsa terör o noktadan güçlenir. Bizler biriz, diriyiz ve halk olarak polisimizle, ordumuzla birlikteyiz. Bu iradeyi gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz? diye konuştu.
Milletin azim ve kararlığının bütün bu olumsuzlukların üstesinden geleceğini belirten Türe, ?Anamurlular olarak ülkemizin geldiği bu noktada ordumuzun kandile bayrak dikmesini ve sınırda bir tampon bölge oluşturmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Ezanımız tek, Bayrağımız tek, Dilimiz tek, Milletimiz tek? Bunlar bizim vazgeçilmez unsurlarımızdır. Bunu asla unutmayalım? Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimize rahmet gazilerimize şifa diliyoruz? şeklinde konuştu.
Ramazan ayının ilk günlerinde Van’daki hain pusuda şehit düşen Anamurlu Jandarma Uzman Çavuş Serkan Angay’ın yakınları da şehidin fotoğraflarıyla birlikte protestoya katılarak destek verdi. Duygulu anların yaşandığı organizasyonda bazı vatandaşların da gözyaşlarını tutamadığı görüldü.
Açıklamanın ardından orgnizasyon komitesinin çağrısıyla vatandaşlar dağıldı.

photodeat018photodeat017photodeat016photodeat015photodeat014photodeat013photodeat012photodeat011photodeat010photodeat009photodeat008photodeat007photodeat006photodeat005photodeat004photodeat003photodeat002photodeat001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin