Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

‘Dünyayı titreten adam’

01 Ekim 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

phot34007Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya ziyareti kapsamında Gostivarlılara hitap etti.
Başbakan Erdoğan, birlikten kuvvet doğduğunu belirterek, ”Birlik ve beraberlik sayesinde Türk toplumunun arzuladığı, ‘temsilde hakkaniyet’ meselesi daha kolay olarak sağlanacaktır. Bu vesileyle buradaki Türk toplumuna birlik ve kardeşlik çağrımı bir kez daha tekrarlıyorum” diye konuştu.
Türkiye?nin 9 yıl önce dünyanın 26. Büyük ekonomisi olduğunu, bugün ise dünyanın 17. Büyük ekonomisi olduğunu ifade eden ve bunun artan nüfus sayesinde olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan şunları söyledi:
”Öyle ise diyorum ki en az 3 çocuk. Tabii burada birinci sırada, birinci derecede iş, hanım kardeşlerime düşüyor. Onun için bu tavsiyemi çok dikkate alın, üzerinde önemle durun. Bunu samimiyetle söylüyorum. Bunu başarmanız lazım. Yaşlı bir nüfus olmamalısınız. Yaşlı nüfuslar ekonomide geri gidiyor. Siz de güçleneceksiniz. Bazıları nüfusunu azaltarak güçleneceğim zannetti, batıyor. Ama biz hem nüfusumuzu 74 milyona çıkardık, hem de ekonomi olarak büyüyoruz. İnşallah hedef, 2023′te nüfusumuzu 84 milyona çıkarmak” dedi.
Başbakan Erdoğan, Gostivar şehir meydanında çoğunluğunu Türk soydaşların oluşturduğu yaklaşık 10 bin civarındaki topluluğa seslendi. Meydandakilerin ”Dünyayı Titreten Adam”, ”Koca Başkan Evladı Fatih Yurduna Hoşgeldin” ”Hoşgeldin Peygamber Torunu” yazılı pankartlar açtığı görüldü.
Başbakan Erdoğan’ın konuşması sık sık tezahüratlarla kesildi. Erdoğan’ın konuşmasının ardından sahneye üzerinde ay yıldız olan kıyafetleriyle çocuklar geldi. Burada kalpağında ay yıldız olan bir çocuğu yanına alan Erdoğan, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir kız çocuğu da İstiklal Marşını okudu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çocuğa teşekkür ederek, ”İnşallah bu marşlar aydınlık yarınlarımızın bir nişanesi olarak devam edecektir” dedi.
Başbakan Erdoğan, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Gostivar sokaklarında yürüdü. Balkonlara çıkıp AK Parti ve Türk bayrakları sallayan Gostivarlıları da Başbakan Erdoğan el sallayarak selamladı.

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. utku seymen Yorumu:

    bu tip haberleri ulusal medya çevirip çevirip koyuyor karşımıza. haberanamur.net’te de neden yer aldığını anlamış değilim.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar