Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Emniyetten trafik bilinçlendirmesi

24 Eylül 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

photoey007Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği, eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla çocuklara yönelik trafik bilinçlendirme çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Ekipler tarafından okul çevrelerine asılan afişler ve dağıtılan broşürlerde çocukların ve sürücülerin dikkat etmesi gereken kurallar hatırlatılıyor.
Afiş ve broşürlerde çocukların okul giriş çıkışlarında, karşıdan karşıya geçerken, servis araçlarında ve bisiklete binerken dikkat etmeleri gereken kurallar yer alıyor.
Öğrencilere verilen bilgilerde, özel araçlarda mutlaka arka koltuğa oturarak emniyet kemerlerini takmaları, servis araçlarında da ayakta durmamaları ve araç tamamen durmadan yerlerinden kalkmamaları gerektiği belirtiliyor. Yaya öğrencilerin ise okullarına gidip gelirken kaldırımdan yürümeleri, okul geçitlerini kullanmaları ve karşıdan karşıya geçerken dikkatli olmaları gerektiği kaydediliyor.
Çalışmalar kapsamında afiş ve broşürlerde ?Trafikte önce çocuğa, sonra çocuğa sonra da çocuğa dikkat ediniz? sloganıyla sürücülerin dikkati çekiliyor. Servis aracı sürücüleri de çocukların araca binip inmeleri sırasında hızlı hareket edilmemesi ve çocukların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerine yardımcı olunması konusunda uyarılıyor.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar