Seçime 2 gün kaldı. Mersin’de 2011 Milletvekili seçimine katılacak partiler ve bağımsız adayların isimlerini yayınlıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi bilgilerine göre, Mersin ve ilçelerinde toplam 4 bin 306 sandıkta 1 milyon 136 bin 510 seçmen oy kullanacak. Mersin’de seçime 13 parti ve 3 bağımsız aday katılacak. Partilerin ve adaylarının adları ile bağımsız adayların oy pusulasındaki sırası şöyle:
İlçe Seçmen Sayısı Sandık Sayısı
AKDENİZ
|
180.622
|
639
|
ANAMUR
|
46.292
|
194
|
AYDINCIK/İÇEL
|
8.317
|
36
|
BOZYAZI
|
18.883
|
79
|
ÇAMLIYAYLA
|
7.111
|
32
|
ERDEMLİ
|
87.525
|
350
|
GÜLNAR
|
20.240
|
108
|
MEZİTLİ
|
100.811
|
362
|
MUT
|
44.304
|
206
|
SİLİFKE
|
82.221
|
337
|
TARSUS
|
213.068
|
809
|
TOROSLAR
|
184.396
|
662
|
YENİŞEHİR
|
142.720
|
492
|
|
1.136.510
|
4.306
|
MERSİN İLİ SEÇİM ÇEVRESİ
MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ KESİN ADAY LİSTESİ
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 M. ZAFER ÇAĞLAYAN YÜKSEK MAK.MÜH SANAYİCİ
2 A. TEVFİK UZUN YÜKSEK ECZACI
3 NEBİ BOZKURT YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
4 Ç. MÜNEVVER ÖKTEN YÜKSEK İNĞİLİZCE ÖĞRETMENİ
5 M. SAMİ CÜCELOĞLU YÜKSEK VETERİNER HEKİM
6 MUSTAFA TURAN YÜKSEK SERBEST MUHASEBECİ
7 FATMA T. GÜREL YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
8 ATİLLA OLÇUM YÜKSEK SINIF ÖĞRETMENİ
9 MUSTAFA SEVER YÜKSEK ZİRAAT MÜHENDİSİ
10 ABDULLAH KUZ YÜKSEK TARİH ÖĞRETMENİ
11 İLHAN KAHRAMAN YÜKSEK SİGORTACİ
DEMOKRAT PARTİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 ENİSE GÜLAY TAT ORTA E MEMUR
2 HARUN ĞÖKSEL YÜKSEK U. İ. UZMANI
3 MEHMET KAYGISIZ YÜKSEK GAZETECİ
4 BAYRAM ÖZBAY ORTA MALİ MÜSAVİR
5 ZEYNEP ZEREN YÜKSEK MALİ MÜSAVİR
6 FATMA OKSAYOĞLU YÜKSEK SERBEST
7 ALİ İŞLİ YÜKSEK ÖĞRETMEN
8 NESLİ ÖNEL YÜKSEK ÖĞRETMEN
9 MUAZZEZ GENÇER ORTA SERBEST
10 ÖZLEM ARSLAN ORTA SİGORTACI
11 MUSA TUHAN ORTA ESNAF
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 AYTUĞ ATICI YÜKSEK DOKTOR
2 VAHAP SEÇER YÜKSEK MÜHENDİS
3 İSA GÖK YÜKSEK AVUKAT
4 ALİ RİZA ÖZTÜRK YÜKSEK MİLLETVEKİLİ
5 NECMİ DOĞAN YÜKSEK AVUKAT
6 HÜSEYİN ÇAMAK YÜKSEK DOKTOR
7 MUSTAFA SELÇUK DERELİ YÜKSEK HAKEM
8 SONER YILDIRIM YÜKSEK EMEKLİ ASKER
9 NURSEN Y. TEMİZKAN YÜKSEK AVUKAT
10 ZEHRA ÖZYİĞİT YÜKSEK ECZACI
11 TEOMAN YANIK YÜKSEK VETERİNER
MİLLET PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 FİKRET ADIGÜZEL YÜKSEK S.M.M.MÜSAVİR
2 SADİK EMEN YÜKSEK EĞİTİMCİ
3 HASAN DEMİRCAN YÜKSEK İSLETMECİ
4 MUSTAFA İNCE YÜKSEK EMEKLİ
5 OSMAN KALE İLK TÜCCAR
6 İBRAHİM AYHAN KOÇAK YÜKSEK NAKLİYECİ
7 GÜLSEN AYKUN YÜKSEK YÖNETİCİ
8 OSMAN UÇAR YÜKSEK EMEKLİ ÖĞRETMEN
9 SAKİR TÜLÜ YÜKSEK EMEKLİ ÖĞRETMEN
10 MUSTAFA OĞUZ İLK ÇİFTÇİ
11 HÜRÜ EMEN İLK SERBEST
SAADET PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 SONER ÇONTAR YÜKSEK VETERİNER
2 SEZAİ İNCESU YÜKSEK İLAHİYATÇİ
3 HACI GENÇ YÜKSEK ESNAF
4 FERHAN BEYAZ İLK ESNAF
5 METİN KIZILOK YÜKSEK EMEKLİ ÖĞRETMEN
6 FAİK AYTEN ORTA ESNAF
7 HÜSAMETTİN ALINMIŞ İLK EMEKLİ
8 MÜNEVVER BEKAR ORTA EV HANIMI
9 MEHMET YILMAZ YÜKSEK EMEKLİ ÖĞRETMEN
10 MEVLÜT KOÇ YÜKSEK EMEKLİ
11 MURAT SESKİN Y ÜKSEK YÖNETİCİ
HAK VE ESİTLİK PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 UĞUR TAŞKIN YÜKSEK EMEKLİ ASKER
2 MEHMET ALİ YELKOVAN YÜKSEK ESNAF
3 YUSUF UYANIK ORTA EMEKLİ
4 BÜLENT KAYHAN ORTA İŞÇİ
5 MEHMET KESKİN YÜKSEK ESNAF
6 EMRE KARATAY YÜKSEK ANTRENÖR
7 GÜNEŞ ŞAHİN YÜKSEK İŞLETMECİ
8 NEFİSE ÖVÜL SUCUGİL YÜKSEK EMEKLİ
9 İLKER KİRİŞ YÜKSEK AVUKAT
10 GÜLŞEN KARATAY ORTA ÖĞRENCİ
11 MURAT ERDEN ORTA EMLAKÇİ
HALKIN SESİ PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 M. NAMIK SİNANOĞLU YÜKSEK GENEL MÜDÜR
2 ÖMERİ FARUK DEMİRCİ YÜKSEK İŞADAMI
3 ERKAN ELMAS ORTA İŞADAMI
4 ALİ FETHİ KOCATÜRK YÜKSEK EMLAKÇI
5 AYSE YALÇINTAŞ İLK SERBEST
6 MEDET DOLAŞ ORTA MÜDÜR
7 CEM KARAÇUBUK YÜKSEK TURİZM
8 HANİFE ÜZMEZ ORTA SATIŞ ŞEFİ
9 NESE KARAKOÇ ORTA MEFRUŞAT
10 MEHMET DURAN İLK SERBEST
11 AHMET ÖZ ORTA ESNAF
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 MEHMET ŞANDIR YÜKSEK ORMAN Y. MÜHENDİSİ
2 ALİ ÖZ YÜKSEK TIP DOKTORU
3 KADİR URAL YÜKSEK ÖĞRETMEN
4 BEHİÇ ÇELİK YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
5 AKİF AKKUŞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6 GÜRCAN KASAP YÜKSEK KAMU ĞÖREVLİSİ
7 VOLKAN ŞEKER YÜKSEK İŞLETMECİ
8 ALİ RİZA BOZKURT YÜKSEK VETERİNER HEKİM
9 HÜSEYİN AKSAN YÜKSEK MALİ MÜSAVİR
10 ABDİL MUSTAFA ÇÖMEZ YÜKSEK KAMU ĞÖREVLİSİ
11 ALİ RİZA ÖZDENİZ YÜKSEK TIP DOKTORU
DOĞRU YOL PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 FAHRİ ŞEN İLK SERBEST
2 MEHMET ÖZKAN YÜKSEK SERBEST
3 MEHMET EMİN ASLAN YÜKSEK SERBEST
4 YASAR ERSEVİL ÇOLAK YÜKSEK EMEKLİ
5 MEHMET SALİH ELÇİN İLK SERBEST
6 ERDOĞAN POLAT İLK SERBEST
7 NADİR ÇİMEN İLK SERBEST
8 HALİL SAH İLK SERBEST
9 SEYDE SAÇKAN ORTA SERBEST
10 MURAT TÜRKMEN İLK SERBEST
11 HALİL İN İLK SERBEST
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 AYDEMİR GÜLER YÜKSEK YAZAR
2 BÜLENT UFUK ATES YÜKSEK GAZETECİ
3 DERYA DEMİR YÜKSEK AVUKAT
4 UĞUR ÖZER ORTA İSÇİ
5 GONCA OYARDI ORTA İSÇİ
6 YAPRAK ÜREDİ YÜKSEK FİZYOTERAPİST
7 İSMAİL TAKMAZ İLK İSÇİ
8 ERHAN KURT YÜKSEK ECZACI
9 ŞERİFE YILDIZ YÜKSEK LABORANT
10 İHSAN CAN YÜKSEK MÜHENDİS
11 ÜMİT SÖNMEZ YÜKSEK MÜHENDİS
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 İLYAS AVCI YÜKSEK EMEKLİ
2 MERYEM AVCI YÜKSEK KİMYAGER
3 İLKNUR TANRİVERDİ ORTA SERBEST
4 MURAT RAMAZAN BENLİ İLK SERBEST MESLEK
5 MUSTAFA ÖZBEK İLK SERBEST MESLEK
6 ZAFER TOPUZ ORTA SERBEST MESLEK
7 SELÇUK TÜRKAN ORTA SERBEST MESLEK
8 ÖZGÜR SARIALTIN ORTA SERBEST MESLEK
9 ÜMİT ÇOLAK ORTA SERBEST MESLEK
10 YÜKSEL BÜYÜKKOL İLK SERBEST MESLEK
11 AYFER TUNÇALP YÜKSEK İKTİSATÇİ
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 KAPTAN KARTAL YÜKSEK İŞADAMI
2 OĞUZ UYSAL YÜKSEK EĞİTİMCİ
3 BESTAMİ YILDIRIM ORTA ŞİRKETMÜDÜRÜ
4 SİNAN KILIÇ İLK ESNAF
5 HATİCE KURT ORTA İŞKADINI
6 ADNAN ÇOBANSARI YÜKSEK EMEKLİ
7 BEKTAŞ ADIGÜZEL YÜKSEK İŞLETMECİ
8 MUHAMMET EYCEOĞLU ORTA FOTOĞRAFÇI
9 KEMAL CAN ORTA ÇİFTÇİ
10 AHMET KILIÇASLAN YÜKSEK GRAFİKER
11 DURDU BEYAZIT YÜKSEK MUHASEBECİ
DEMOKRATİK SOL PARTİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 LEVENT DAKİKA ORTA MUHASEBECİ
2 M. NEJAT ANTALYALI YÜKSEK AVUKAT
3 MÜYESSER ALTUNTAŞ YÜKSEK EMEKLİ MEMUR
4 ŞENGÜL SARIGÜL YÜKSEK S. M. MALİ MÜSAVİR
5 MEHMET ALİ ERDOĞAN ORTA EMEKLİ ASKER
6 RUHAN ATİLE ORTA GAZETECİ
7 MELİKE BİLİR YÜKSEK HEMŞİRE
8 MAHMUT BAHA AKTAŞ ORTA TURİZMCİ
9 FATMA ABLAY ORTA EMEKLİ MEMUR
10 ALİ İHSAN AKIŞ İLK OTO ELEKTRİK
11 BURAK SARMAN ORTA ÇİFTÇİ
BAĞIMSIZ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 HASAN PEKTEKİN YÜKSEK EMEKLİ ÖĞRETMEN
2 ERTUĞRUL KÜRKÇÜ ORTA GAZETECİ YAZAR
3 MAHMUT ŞENTUT YÜKSEK EMEKLİ NOTER